| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Stresující vyšetření

Buďto jsi velmi mladá nebo velmi věřící. Jsem si 100% jistá, že nemáš děti!!! Možná nemůžeš, tím se ten tvůj strašný postoj k potratům vysvětluje.


Diano, nesouhlasím. Naopak, já, jako "velmi mladá a bezdětná" měla k potratům ten postoj, že vlastně o nic nejde, dítě "se nehodí", tak "se dá včas pryč". Ke změně tohoto postoje u mne došlo při prvním UZ v prvním těhotenství, protože výsledek nebyl zrovna ideální a já strávila dva týdny do kontroly úvahami nad tím, že mám v sobě dítě, které jsme s manželem chtěli a co když náhodou "bude potřeba" ho dát pryč... a čím dál tím víc se mi ta představa nelíbila. Ještě někdy u druhého dítěte jsem veřejně byla ochotna hájit právo žen na potrat. Teď už mám tři děti a do debaty za obhajobu práva na potrat se už zavléct nenechám. Sice stále uznávám, že ne každá v sobě nosíme od první chvíle "dítě", že pro někoho to "dítětem" začíná být až po narození nebo alespoň od chvíle, kdy je "to" za pomoci lékařů životaschopné i mimo matčino břicho, ale už v sobě nemám tolik přesvědčení tuhle myšlenku veřejně hájit - protože na argumenty odpůrců potratů celkem nemám co říct, v podstatě jejich důvody jsou těmi, proč mi přijde nepředstavitelné, že bych já měla jít na potrat. MMCH věřící nejsem, minimálně ne v tom smyslu, že bych se hlásila k nějaké církvi.

Když na to přijde, mohla tvrdit, že ty, co obhajují potraty, musí být velmi mladé a bezdětné, protože matky by takhle nemluvily ;o)


Ještě když tak přemýšlím nad argumentem, že postižené dítě může rozvrátit manželství. Může, já vím, že ne vždycky to otec dítěte unese. Na druhou stranu mám obavy, že kdybych třeba já šla na potrat kvůli manželovi a ne kvůli vlastnímu přesvědčení, že je to tak lepší, že i to by se v manželství odrazilo, dost pravděpodobně bych z toho měla špatné svědomí a dost pravděpodobně bych to obrátila proti manželovi :o(

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.