| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pružná pracovní doba a delší mateřská dovolená - triumf feminismu? Určitě ne.

Je modní uvádět přivýdělek jako univerzální řešení finanční situace rodiny.
Nevím, jak kdo, ale já jsem měla dost co dělat, abych si dítě vyhlídala, neměla jsem nejmenší zájem hledat způsob, jak si vedle péče o dítě ještě přivydělávat. A to rovnou z několika důvodů. Jednak jsem měla v té době poměrně živé dítě (a to ještě není syn hyperaktivní); jednak sama jsem měla odjakživa poněkud problémy oproti většině (ačkoliv jsem se opravdu poctivě snažila, přesto jsem nikdy nedosáhla toho, abych s klidem a pokojem mohla dělit v jediném okamžiku pozornost mezi dvě různé věci, takže něco jako žehlit+vyprávět pohádky, vařit+pomáhat dítěti s obrázkem apod. pro mě nikdy nebylo možné, čímž se citelně zužuje časová kapacita při mateřské). Dále jsem byla vždy dost hrdá na to, abych si pořídila dítě, a pak ho hodila na krk babičkám, přičemž to pro mne bylo o to víc důležité, že manželova matka je sice hodná, tolerantní, ale také poměrně aktivní a z jejího postoje mi bylo jasné, že naše dítě je naší povinností; s mojí matkou pak nemám moc dobrý vztah, bylo by mi nepříjemné, abych byla zcela závislá na její pomoci. Pak je tu hypotetická možnost profesionálního hlídání: nejsem v žádném oboru tak perfektní, abych si při jakémkoliv zaměstnání, natožpak při pouhém "přivýdělku", vydělala tolik peněz, abych mohla situaci řešit placeným hlídáním. V neposlední řadě je tu i fakt, že ačkoliv zpětně mi není přáno smět hodnotit svoji výchovu jako naprosto ideální, syn se jaksi vymyká všem mým představám o ideálně vychovaném dítěti, přesto jsem na začátku považovala za důležité, abych měla možnost vychovávat své dítě podle svého: kdyby většinu času trávil u babiček, vychovávaly by ho spíše babičky, kdyby trávil většinu času u nějaké bony, mohla by pro něj bona jednou být bližším člověkem než matka - a obojí se mi příčilo.
Suma sumárum - přivýdělek při mateřské nebylo řešení pro mne. Věřím tomu, že podobně to mohou mít i jiné mámy, přičemž roli mohou hrát i další skutečnosti, třeba komplikovaný zdravotní stav dítěte apod. V současné době jsme v pořadníku na vyšetření, zda syn nemá Aspergerův syndrom; vysvětlovalo by to mnoho problémů, které jsme si museli řešit, a vysvětlovalo by to zčásti i obtíže, které poněkud nabourávají plynulost chodu naší rodiny včetně výdělku mě - matky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.