| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pružná pracovní doba a delší mateřská dovolená - triumf feminismu? Určitě ne.

Libik - opravdu se nemuzeme bavit normalne? Potrebujes provokovat? Kde ja pisu, ze jsem rovnopravna JEN ZA PREDPOKLADU vydelavani? Co mi to zas davas do pusy? Kdyz napisu, ze moje definice je, ze kdyz mam prilezitost vydelavat, je moje zodpovednost to nezahodit, tak jak Ty z toho vydedukujes nejake podminky a omezeni - to fakt nechapu.

Takze specialne pro Tebe - nemyslim si, ze zena muze byt rovnopravna jen za predpokladu, ze sama vydelava. Myslim si, ze kazda zena se citi rovnopravna, pokud jsou splneny jeji vlastni podminky rovnopravnosti - nekdo se citi rovnopravny v domacnosti, nekdo ne. Neznam a neplanuju ustanovit zadnou univerzalni definici rovnopravnosti a uz vubec bych sve definice necpala nikomu jinemu.

Ja osobne vidim financni zabezpeceni rodiny jako spolecnou zodpovednost mne a meho muze. Neocekavam, ze on me a moje deti bude zivit a ja mu zato budu pecovat o domacnost a o deti. Oba vydelavame, oba pecujeme o deti a oba resime dalsi rodinne zalezitosti. Tak to u nas funguje a tak nam to vyhovuje. Ja bych mela problemy utracet manzelovy penize za veci, ktere nejsou nezbytne nutne pro provoz domacnosti a potreby deti. Je to jen muj osobni pocit a nerikam, ze musi byt aplikovan na ostatni. Ja chci mit pocit, ze k nasi zivotni urovni prispivam a ze spolecne budujeme financni jistoty do budoucna. Az nastane situace, ze by moje vydelecna cinnost kolidovala se spokojenym zivotem deti a jejich rozvrhem (tedy az nebudu mit moznost prace z domu a pruzne pracovni doby), tak celou situaci prehodnotime a ja prispevek do spolecne pokladny omezim na to, co bude mozne skloubit s peci o deti. Ale nebudu si chodit nikam stezovat, at mi stat neco plati.
Pokud jinym zenam vyhovuje, ze veskere prijmy v rodine ziskava pouze manzel - tak je to jejich vec a ja to nebudu hodnotit. Neni na tom nic spatneho. Spatne je to, kdyz se zena snazi nahradit vlastni zdroj prijmu naroky na statni davky.

Kimmy

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.