| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pružná pracovní doba a delší mateřská dovolená - triumf feminismu? Určitě ne.

Lucie - Tvoji diplomku jsem cetla, i kdyz jen letmo.

Samozrejme, ze nemuzes zevseobecnovat - nikdy se neda rict, ze kazda pracujici matka sve deti zanedbava nebo ze kazda matka v domacnosti se jim neustale tvorive venuje. Nevim, kolik znas matek, ktere maji mentalni kapacitu denne s detmi osm hodin tvorit - ja takovou neznam zadnou. Ja s detmi tvorim vetsinou jednou za den nebo ob den, jak to vyjde a mam toho docela akorat. Jenze ja zas mam vyhodu, ze se nemusim starat o domacnost a vareni. A o tom to cele je - ja mam podminky k tomu, abych mohla pracovat, tak pracuju - a proto by se stat mel snazit, aby tyto podminky vytvoril.

Muj komentar na tema ustvanych matek byl o tom, ze casto mam z nekterych typu prispevku pocit, ze zeny v domacnosti jsou usmevave, peclive, detem se cele dny venuji tvurcim zpusobem a vubec ze vsech kape spokojenost. Tak to ve skutecnosti neni a ja jsem vdecna tem, ktere priznaji, ze ono to zas takovy med doma s detma neni a tu svatozar klidne odkopnou.

Ja myslim, ze kdyz jsou na to podminky - tak se da pracovat/vydelavat i travit s detma hezke chvile - u nas to tak funguje, i kdyz ja jsem taky ustvana tim, jak po vecer dohanim praci diky pruzne pracovni dobe.

Jsem mozna divna, ale nemyslim si, ze nekde existuje rovnitko typu "matka doma rovna se uzasny start do zivota" - za prve neverim, ze kdyz je zena doma do tri let a od tri do osmnacti maka na plny uvazek, ze opravdu da diteti uzasny start do zivota. Za druhe jsou ruzne typy matek a jsou i takove, ktere jsou s detmi doma 12 let a deti jsou problematicke... takze proto mi ta oslava dlouhe rodicovske prijde spatna rada bych videla reseni, ktere situaci opravdu dlouhodobe zlepsi...

Hezkou prochazku, my uz jsme zpatky a tatinek cte pohadku, tak tady debatim...

Kimmy

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.