Naprosto vážně.
1. Pohyb nebude tak velký, jak očekáváš ( např.jsme špatně jazykově vybaveni) a pokud by snad ano, stát si najde způsob, jak se bránit případným odlivům. Např. ti nevyplatí důchod, ale udělá to stát, kde žiješ, pokud odvádíš daně tam.
2. Přesně tak. Ekonomické potřeby se neřídí potřebami dětí. Ale je to dobře? Snížení kriminality vlivem nižší frustrace mládeže díky prodloužené rodičovské péči by společnosti ušetřilo výdaje.
Nejde o osobní pocity ale o biologii a psychologii dítěte, o jeho potřeby a jejich uspokojování v raném věku.
4. S těmi volbami máš pravdu - to je také jeden důvod, proč stát podporuje rodiny.
5. Bohužel nevidím jedinou výhodu oproti mužům, kterou by ženy měly. Ženy mají stále nižší postavení vyjádřené také ekonomicky ve většině světa. Konzumní společnost, ve které žijeme, si necení jedinců, kteří netvoří ekonomický zisk. Matky ho netvoří. Profese, kde pracují převážně ženy, ztrácejí prestiž. (Více kniha Nadvláda mužů.)Zisk netvoří ani staří lidé. Ti v naší společnosti také obecně nepožívají úctu.
Kariéra i rodina pro mě představují dvě srovnatelné hodnoty a neočekávám že se bude někdo obdivem kácet jen proto, že jsem rodila. Původně jsem dokonce děti vůbec nechtěla. Jen bych chtěla takové podmínky, abych mohla obojí lépe skloubit. Na okraj dodávám, že pracuji na částečný úvazek od 3 měsíců u prvního dítěte a od 15 měsíců u druhého dítěte, a to jak z důvodů ekonomických, tak kariérních.
Předchozí