| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Stresující vyšetření

Čekáme první dítě, tripple test vyšel zle a tudíž nás poslali na genetiku. Šla jsem v tam v klidu (o nespolehlivosti tohoto testu bylo napsáno hodně), rozhodnutá nepodstoupit amniocentézu. Na ultrazvuku se ovšem odchylky ukázaly, bylo mi řečeno, že dítě je ještě malé, tak se těžko vidí a já vyděšená v podstatě pod nátlakem lékaře jsem si odběr plodové vody nechala udělat. (Taky jsem mohla počkat, až bude mimčo větší). Výsledek byl telefonicky za tři dny - bohužel pozitivní. Jednoznačná reakce lékaře do telefonu - přijďte se domluvit na potrat. To pro nás s manželem, který mě mimochodem velmi podržel, nebylo přijatelné.
A teď se dostávám k tomu, proč vlastně píšu. Souhlasím s tím, že dnešní lékařské "vymoženosti" jsou velmi nedostatečné, často plaší ženy zbytečně a neřeší základní otázku - etickou. My dva jsme rodiče, a co můžeme pro své dítě udělat nejlepší, než se o něj postarat? Zabít ho jen proto, že je nemocné? Teď v bříšku je mu dobře, je živé, kope,spokojené. Až se narodí, stane se to, co je mu předurčeno. Doporučí mi snad lékař smrt např. dvouletého dítěte, které těžce ochrne po zánětu mozkových blan?
Mám pár dní do porodu a musím říci, že po počátečním šoku a vyrovnávání se situací jsem prožila klidné, bezproblémové a v rámci možností spokojené těhotenství. A na miminko se těším, ať bude jakékoliv.
Šárka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.