No, nevím. POkud mluvíš o rozvedených/rozestěhovaných rodičích, tak si myslím, že není důvod, proč by dítě nemělo nárok. Dokud není dítě soudně svěřeno jednomu z rodičů, tak je přeci v péči rodičů obou a ti oba rodiče se mohou dohodnout, kdo si o dávky požádá. Pokud se nedohodnou, rozhodne o tom úřad.
§19 (2) ...Má-li nezletilé nezaopatřené dítě v přímém zaopatření více osob, vyplácí se přídavek na dítě osobě určené na základě dohody těchto osob. Nedohodnou-li se tyto osoby, určí úřad státní sociální podpory, který o přídavku na dítě rozhoduje, které z těchto osob se bude přídavek na dítě vyplácet.
To samé platí u sociálního příplatku a dál se mi to nechce hledat, předpokládám, že to bude u dalších dávek obdobné.
Pokud jde o to, že se příjmy pro nárok na dávky počítají z peněz též manžela, který s rodinou už nebydlí, tak ani to by neměl být problém, protože pokud alespoň tři měsíce s nimi nebydlí, může se požádat, aby nebyl posuzovaný jako osoba společně posuzovaná:
§7 (7) Úřad státní sociální podpory může při rozhodování o dávkách v případech, kdy osoby uvedené v odstavci 3 písm. a) až c) spolu nejméně po dobu tří měsíců prokazatelně nežijí, rozhodnout, že se neposuzují jako osoby společně posuzované, nebo jde-li o příspěvek na bydlení v případech, kdy některá ze společně posuzovaných osob nejméně po dobu tří měsíců prokazatelně byt neužívá, rozhodnout, že se k ní při posouzení nároku na příspěvek na bydlení a jeho výši nepřihlíží, i když je v bytě hlášena k trvalému pobytu.
Ale v praxi jsem to řešit nemusela, takže netuším, jak si zákon vykládají na našich úřadech
Jenom co tak laickým okem nakukuji do zákona.