| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Očkovaní proti pneumokokovým nákazám

Prajem pekný večer.

Je mi ľúto, že má Vaša dcéra takéto zdravotné problémy, ktoré jej znemožňujú pobyt v bazénoch a pod. Nie som síce lekár, ale pokiaľ tieto problémy posobia pneumokoky, a vy ste presvedčená, že očkovanie by vám pomohlo, prečo ho neskúsite? Proti pneumokokom sa predsa očkujú aj staršie deti (teda po osídlení nosohltanu baktériami) i dospelí, pre ktorých je určená vakcína Pneumo 23. Každé očkovanie, rovnako ako všetky lieky, majú svoje “cieľové” skupiny, pre ktoré sú predovšetkým určené. A tiež ako všetky lieky majú svoje vedľajšie účinky, preto by sme mali každý za svoje konkrétne dieťa zvažovať, či prínos prevyšuje negatíva. Tak ako preventívne neberieme všetci zaradom lieky proti vysokému tlaku či antibiotiká, tak by sme mali, podľa mojho názoru, aj individuálne pristupovať k očkovaniu. Z tohto dovodu nemožem súhlasiť so zavedením očkovania proti pneumokokovým nákazám medzi plošné očkovanie. Dostali by ho tak totiž i deti, ktoré ho skutočne nepotrebujú, nežiadúce účinky s istou pravdepodobnosťou sa im však vyhýbať nebudú... To, čo niekomu zachráni život ho može druhému zobrať...

Moje “tažení proti očkování”, ako ho Vy nazývate, je viac než proti očkovaniu zamerané proti povinnému očkovaciemu kalendáru ako je v našej krajine nastavený a predovšetkým proti jednostrannej informovanosti rodičov o očkovaní zo strany lekárov a médií. Som presvedčená o tom, že o očkovaní neexistuje jediná pravda (zakotvená v našich zákonoch), už len preto, že v mnohých vyspelých krajinách sú jednoducho očkovacie zvyklosti iné, čo je u nás štátom prikázané je v iných krajinách nemysliteľné. Píšete, že svojimi opiskami z negatívne hodnotiacich publikácií možem maminky zmiasť. No, tomu sa ani nedivím, ja sama som častokrát prekvapená, čo sa tam dočítam! Ale viac než to ma desí fakt, čo všetko sa pred laickou verejnosťou jednoducho “ututlá”, o čom všetkom sa síce v odborných kruhoch diskutuje, na západe aj praktikuje, ale u nás sa na verejnosť nedostane. Snáď aby sme žili stále v sladkej nevedomosti? Aby sme nezačali o čistote ich úmyslov k zdraviu našich detí pochybovať? Možno niekto žije rád podľa pravidiel, ktoré nastavil niekto iný, ja si však rada veci overujem sama, zvlášť keď ide o veci život ohrozujúce...

A na záver, pravdepodobne došlo k akejsi zámene, nespomínam si, že by som sa kdekoľvek vyjadrovala k očkovaniu proti rakovine krčku maternice (Silgard). Je pravda, že dcéry nemám, preto ani zatiaľ nemám potrebu o tejto vakcíne študovať odborné materiály, a teda sa k nej následne vyjadrovať.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.