| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Očkovaní proti pneumokokovým nákazám

Ahoj,
po přečtení článku, bych se spíše klonila k tomu, že očkování je u většiny populace zbytečné. A zvláště jestli očkování stojí až k osmi tisícům, jak píšeš, bych si rozhodně nepřála, aby ho na požádání rodičů pojišťovna proplácela. Byla bych pro proplacení očkování jen v případě, že to vyžaduje zdrav. stav dítěte, tak jak tomu např. bylo u tvého dítěte.

Četla jsi ty čísla a komplikace až úmrtí, které očkování může způsobit ? Já osobně bych si z tohoto důvodu, v žádném případě nepřála, aby očkování proti pneuk. bylo povinné.

Napsala jsem o svých osobních zkušenostech s lékaři, kdy často (nenapsala jsem že vždy) o rizicích očkování ani neví atd. atd. A tuším, že často se rozhodují i jen podle letáku, školení farmaceut. firmy, své zkušenosti s pár případů atd. Nechci a nemohu hodnotit tvou lékařku, protože ji neznám.
Jen takový malý příklad, já jsem měla potíže s dásněmi a vystřídala za poslední rok několik lékařů. Setkala jsem se se třemi doporučením, jak si čistit zuby. Často mi bylo sděleno s hrůzou, že v žádném případě nemám čistit tak, jak mi doporučil předtím jiný lékař (emoce byli zmírněny, když se dozvěděl, že mi to doporučil kolega). A vezmu-li v potaz své dětství, tak jsou tu asi dva další způsoby čistění zubů, včetně doporučení na tvrdost kartáčku. Prostě způsoby léčby v medicíně se vyvíjí, každý lékař je sleduje různě rychle (mám obvodní zubařku, se kterou jsem velice spokojená, ale zrovna v čištění zubů nezachytila ten nejnovější trend nebo můžeme říct odborný medicínský postup, který se předpokládám zase za pár let změní). Takže z jednoho dobrého doporučení nebo špatného já nedělám konečné závěry, že je lékař dobrý či špatný. Je to jako v jiných oborech. Něco zkazí, někde fungují. Stejně jako ty po dobrém zákroku, doporučení, mám větší důvěru v toho kterého lékaře. No ale proč to píšu. Prostě se mi nejvíc osvědčilo mít svůj vlastní selský rozum a informovat se sama, a ne dát na doporučení jednoho lékaře. Byť by to byl takový v jakého mám důvěru, stejně si při důležitých rozhodnutí snažím najít ifnormace i jinde, např. z internetu. A všem to doporučuji.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.