| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pružná pracovní doba a delší mateřská dovolená - triumf feminismu? Určitě ne.

Podle toho článku to vypadá, že si práve ve Švédsku moc vybrat nemůžou. Píše se tam, že z jednoho platu rodina nevyžije nebo jen velmi těžko. Takže matky jsou buď doma a mají problém uživit rodinu, nebo prostě musí do práce. Je otázka, jak moc jim tam v práci vycházejí vstříc s pružnou pracovní dobou a tak dál. Asi moc ne? Pak je to fakt těžké. Myslím, že my tady to máme podobné, ale trochu jednodušší, aspoň ve velkých městech, kde je víc možností, jak najít práci na kus úvazku nebo pružnou nebo z domova (taky záleží na specializaci, já vím..). Obávám se ale, že stát se nikdy nezavděčí všem, takže díky za to, že když se teď rozhodnu na mateřské pracovat a najdu nějakou práci (a ta práce těžko bude tak dobře placená, jako kdybych na mateřské nebyla), tak mi stát nesebere příspěvek v mateřství. Že se tady rozpadla síť školek a jeslí vybudovaná v 70.letech, je blbé, ale nezbývá než se buď aktivně snažit, ať se to zlepší, nebo nenadávat a prostě se nějak přizpůsobit podmínkám (nebo emigrovat jinam, kde je víc školek, ale tam zas budou určitě jiné problémy..). A jsem ráda, že na rozdíl od Británie máme možnost proužné a zkrácené pracovní doby i práce doma (já vím, ne všichni, ale aspoň někteří).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.