| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Očkovaní proti pneumokokovým nákazám

Vážená paní,
připojuji se k výtkám na Váš článek i Vaši reakci. Náš 4,5letý syn měl cca 10x píchané ucho kvůli zánětu a dnes má kvůli tomu vpáčené ušní bubínky, zhoršený sluch a voperované na 1 rok ušní grometky do obou uší. Naše 1,5roční dcera zatím měla zánět stř. ucha 2x. Výsledek je, že jsme po vánocích objednaní k doktorce na očkování obou dětí Prevenarem. Syn dostane 1 vakcínu a dcera dostane celkem 2 (s 2měsíčním odstupem). Upozorňuji, že jedna vakcína stojí 1800,- Kč a samozřejmě si to platíme, protože bohužel u nás není toto očkování povinné (smůla pro nás, zřejmě ale spokojenost pro Vás, milá paní, jinak byste do očkování na tomto serveru tak nekopala). Za syna si to bohužel platíme taky, protože podmínky pro výjiměčně bezplatné očkování Prevenarem jsou stanoveny tak nesmyslně, že i s těma grometkama v uších nemá syn od pojišťovny nárok.
Přitom očkování Prevenarem je např. v USA zařazeno do povinných očkování (dobře vědí, proč - zátěž organismu vlivem tohoto očkování je minimální ve srovnání s rizikem onemocnění pneumokokem, pokud by se neočkovalo).
Další věc je, že to, že člověk v dětství neměl žádné problémy s ušními záněty, jako např. já, avšak neznamená, že očkování Prevenarem by bylo zbytečné. Já jsem totiž ve 13 letech onemocněla zápalem plic a podle testů to byla pneumokoková infekce. Navíc argument, že s pneumokokem si organismus neporadí jen v případě oslabení lidské imunity, je nedostatečný. Mě nepřipadá, že bych měla silně oslabenou imunitu - jako dítě jsem ve škole zameškala kvůli nemoci minimum hodin, v práci taktéž, antibiotika jsem měla naposledy před 18 lety, nemocná nebývám (i když mi 1x za 5 let vyrazí opar na rtech, což o oslabení imunity něco napovídá), horečku jsem měla naposledy cca před 5 lety a přesto mě v dospívání skolil zápal plic, který byl tak silný, že mi nezabíral ani Penicilin v injekcích a podávali mi dlouhodobě Tetracyklin - a ten je dnes snad už zakázaný (způsobuje údajně trvalé problémy s kostní dření apod.). A to si myslíte, že není zátěž pro organismus? Kdyby tehdy bylo povinné očkování miminek Prevenarem, tak by to pro mé tělo bylo menší zátěž než Tetracyklin.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.