On není knedlík jako knedlík. U nás se dělají z celozrnné mouky. Omáčky máme rádi, ale nevařím je z masoxu, zahušťuju bramborem atp. Ale pokud někde nejsou "knedlíkoví", tak to rozhodně není mínus. A pokud někde nevedou omáčky, tak to taky nevidím jako špatné. Mmch. u nás se třeba rajská vaří z čerstvých rajčat a děti ji začaly dostávat až kolem třetího roku, prostě až si o ni řekli. Jo a speciálně k rajské se u nás vaří rýže....
Já si myslím, že když má někdo rád českou kuchyni, tak si ji může celkem rozumně upravit na sice českou, ale zdravou. Svíčková, která není zahuštěná kýblem mouky, ale je to vlastně jenom rozmixovaná zelenina s troškou zakysané smetany není tak hrozná bomba jako "klasika" a přitom i děda u nás chce přidat.
Já jsem v článku postrádala informaci, jak často k nim babička chodí. Pokud cpe dítko každý týden,tak je to fakt nutné řešit, ale pokud jednou za měsí,nebo za půl roku, tak to není tak hrozný problém. Asi bych spíš na začátek volila, aby babička aspoň řekla, co dítě dostalo. Po další návštěvě bych třeba chtěla, aby mi část toho nákladu nechala , že to dám prckovi později atd. Radikální řešení nemusí být do budoucna zrovna šťastné.
Jo a u nás doma pomohlo, že jsem děti PŘED návštěvou nakrmila po svým - jablečná tyčinka a něco dalšího "mlskového" dětem celkem sebralo chuť cpát se dál, už neměly na sladké chuť, takže to začali odmítat. Teď nosí babičky kukuřičné křupky bez chuti a jsou spokojené, jak to dětem jede.
Předchozí