Jano, to mne teda udivuje, že doma nic nevaříš a chodíš do jídelny. Já synovi vařila extra do 1,5roku neslaná nemastná jídla, jen dušené a vařené a poté jsem mu začala dávat postupně omáčky co jsme jedli my, také míň slané a tak. S námi začal jíst jídla až ve třech letech. Taky mne vaření nebaví, to asi málokoho, ale chodit do nějaké školní vývařovny, to se mi zdá hrozné a nezodpovědné. To budeš s ním chodit až do jeho plnoletosti, když doma vařit nebudeš? Promiň za můj názor, ale nepochopím tě.
K těm bombónům. U nás učitelka dává bombónky nebo čokoládu po svačince, před vycházkou, před spinkáním na lehátku a taky po spinkání, což se mi zdá šílené. Syn do školky zatím nechodí, ale až začne, asi se proti tomu ohradím, co je moc, to je moc. Navíc ho dostanou všechny děti, i ty, co nejedly.
A kuchařka zde vaří výborně, jídla jsou sice méňě slaná, ale jede podle norem, které se mi zdají hodně přísné, musí být 1 týdně ryba a 1týdně kuře, jen vařené nebo dušené, smažené jídlo jednou za půl roku, luštěniny dvakrát týdně, sladké jídlo jednou za 3týdny a třeba knedlo vepřo zelo jednou za 6 týdnů. Tak teda koukám, jka mají těžké sestavit jídelníček, každý den je nějaká pomazánka z tvarohu nebo špenátová.MUsí vážit a zapisovat i cukr, který dají do čaje a to není čaj vůbec sladký podle těch norem, odpoledne je jogurt nebo zase jiná pomazánka nebo rama a sýr na chleba. Pudink je tak jednou za měsíc. Na svačinku je´mléko, jogurtové mléko, kakao,melta. takže paní kuchařka je super a obdivuji ji.
Předchozí