| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak připravit dítě na gynekologické vyšetření

Myslim, ze tyhle pocity cloveka provazeji az dlouho do dospelosti a proto by si mel lekar uvedomit, ze dite, ktere vysetruje muze poznamenat na velmi dlouhou dobu, aniz by mu fyzicky nejak vyrazne ublizil. Je dobre, kdyz se vysetreni zucastni sestra, nebo pokud matka zvladne situaci a dite jemne uklidnuje.

Me vysetroval jako prvni doktor, mela jsem zanet pobrisnice a vysokou horecku, ale presto jsem se velice stydela nad cimsi, co tenkrat rekl.

Trvalo mi to roky, dnes uz chodim na gyndu v pohode, mam "sveho" gynekologa, ktery me vysetruje skutecne jemne a pokud dela neco, co je bolestive predem me upozorni a je to na celem vysetreni spis ojedinela vyjimka.

Pred tim jsem chodila k lekarce a to jsem vzdy mela pocit, ze se jedna o soudni ohledani mrtve bezdomovkyne, neuveritelne to bolelo a mela jsem co delat, abych u toho nenarikala, nemyslim si, ze by to byla rozmazlenost, protoze hodne vysetreni, ktera ostatni shledavaji jako velice bolestiva snesu velmi dobre, napr. gastrofiborskopie, sternalni punkce, lumbalka, nebo trepanobiopsie mi pripadaji pokud se tyka bolesti zcela zanedbatelne.

Ale ta doktorka proste vysetrovat neumela, asi mela take jeden typ zrcadel a bez ohledu na "fyzicke individuality" je pouzila. Proboha, rozhodne nerikam, ze mela jedna zrcadla,(to snad nani ona ne) ale jednu velikost a proste je pouzila, at byla pacietka obezni matka po mnoha porodech, nebo divka, ktera toho o sexu moc nevedela. Chodila jsem tam mnoho let a pokazde se bala ,ale proste me nenapadlo, ze by to mohlo jit jinak.

Az pak jsem se sverila svemu lekari, proc nechci chodit na gynekologii, nebo spis je pracne me tam dostat a on se dost divil a dal mi kontakt na lekare-gynekologa, ktery skutecne vysetroval jemne a citlive. Od te doby tam v klidu chodim a takovemu cloveku bych sverila i vysetreni ditete, protoze verim, ze by to udelal s citem a taktem, takze by to diteti neprislo nijak zle a poznamenavajici, pricemz by respektoval vsechna v clanku uvedena pravidla.

Vseobecne se rika, ze zeny vysetruji hur a nesetrneji nez muzi, mate s tim nekdo podobne zkusenosti, nebo je to jen povera?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.