| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kdy, jak a proč vlastně odstavit?

Dceru jsem odstavila v 2 letech 3 měsících a to z toho důvodu, že jsem byla v 14 TT s druhým dítětem. Né, že by snad na mě gynekolog tlačil, abych odstavila, nicméně mi bylo pečlivě a velmi srozumitelně vysvětleno pro koho je momentálně nekojit důležitější. Nedokázala jsem přestat kojit postupně, tak že bych odstavovala ranní či večerní kojení, ale přestaly jsme naráz. A světe div se dcera začala spát celou noc. Samozřejmě to měla i svá menší negativa. Po týdnu nekojení jsem dostala deprese(co že jsem to za krkavčí matku- takhle a násilně) a zkoušela dceru přiložit- nicméně stačilo oněch 6 dnů a naprosto ztratila sací reflex, takže vůbec netušila jak má MM z prsu sát. Dnes jí jsou 4 roky, ochotně pije BIO plnotučné mléko, jí jogurty a jiné mléčné výrobky. Když se narodilo druhé dítě, samozřejmě, že trošku žárlila a chtěla být také kojena, tak jsem měla prostě u prsu obě, ale dcera nedokázala sát. Pak ji to přešlo samo. Mladší syn se odstavil naprosto sám v jednom roce. Bez příčiny, bez prodělané nemoci, po žádném nevhodném, nadýmavém jídle, mém odstrkování, používání dudlíku atd. Je to už půl roku, stále je mi to líto , ale nic s tím neudělám. Pije tedy sunar a BIO mléko, které mu chutná. Moje rada, - určitě né násilí, trpělivě vysvětlovat a vysvětlovat - ve dvou letech u přeci jenom ledasčemu rozumí, aby jednou nenastaly výčitky. A ještě jedna rada závěrem, určitě bych omezila noční kojení - MM sice neobsahuje cukr, ale laktózu, což taky narušuje zubní sklovinu. Někde jsem četla, že zub je jako porcelánové umyvadlo, tedy když ho umyjete(vyčistíte) před kojením, mléčko na něm neulpívá. Nejvíc asi škodí trvalé jakoby cumlání (poškozuje i tvar chrupu, když má dítě bradavku v puse celou noc). Tak kojení zdar.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.