| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kdy, jak a proč vlastně odstavit?

Ahoj,také jsem kojila dlouho 19 měsíců a také jsem se tím trápila. Syn se v noci budil na kojení stále často na to abych si přišla odpočinutá, usínal nejlépe s prsem v puse, měla jsem obavu, že to snad nikdy nepřestane a že při odstavování zboří barák a také mi to začínalo vadit. Navíc odmítal lahvičku adudlíky obecně, již odmalička. Takže jakékoliv nahrazení mlékem sušeným nepřipadalo v úvahu.
Až jsem si řekla dost a světe div se. Jednoho večera (ale mluvila jsem na toto téma již dlouho před tím) jsem mu oznámila že je to naposled a že už mlíčko od maminky nebude. A nestalo se vůbec nic, neplakal, neprotestoval, dokonce si ze mne tropil legraci a vtipkoval a poprvé v životě přijal v noci lahev.
Myslím že dozrál a že jsem vystihla na odstavení tu pravou chvíli. Podobný scénář se opakoval při chození na nočník, na záchod, do školky, při usínání sám (protože dlouho usínal jen za přítomnosti tatínka, maminky či babičky), při samostatném oblékání, jídle atd..
Vždy jsem ho na novou situaci nějakou dobu připravovala a pak
to nastalo takřka vše ze dne na den a vždy bez problémů a když protest, tak zvladatelný bez stresu a slz. A podotýkám, mám velmi živé dítě s velmi hlasitými protesty každodenně.
Myslím,že je dobré počkat si až dítě k dané nové situaci dozraje, já jsem to vždy nějak instinktivně poznala. Jsem ráda, že jsme všechno zvládli bez drilu a stresování.
A pokud Vám kojení nevadí,kojte klidně dál ať si všichni trhnou nohou, je to Vaše dítě a Váš prs. Věřte, že v 15 už určitě kojit nebudete. Hodně štěstí a trpělivosti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.