| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku 10 nejčastějších (a nejhloupějších) otázek, na které se lidé ptají rodičů dvojčat

Dobrý den, paní Rulíkové si vážím, přečetla jsem její knihu a pravidelně čtu diskuse na jejím serveru. Jako holka jsem vozila na dvojkočárku svoji sestřičku s bratrancem – pozornost okolí mi tehdy dělala dobře.Teď jsem mámou dvojčátek holčičky a chlapečka a dvou starších dětí. Ty otázky jsou nejčastější, nejhloupější mi nepřipadají, ale je to také napsáno v závorce:-). Odmalička koukám po malých dětech, protože se mi líbí a dvojčátka opravdu přitahují pozornost. Tak to teď toleruji ostatnímJ. Pokud nechci odpovídat, tak řeknu, že spěchám apod. Jelikož se takto ptají lidé, kteří se nejprve na děti pěkně usmějí a zpravidla je pochválí, tak jim odpovím:
1. Jsou to dvojčátka, kdysi jsem odpovídala ségra a bratránek – nic zvláštního.
2. Zda jsou holka a kluk jednovaječní se mě zeptali už i 2 zdravotníci, to mě rozesmálo a je také. Ostatním odpovídám dvojvaječní, připadá mi, že říct jedno slovo mě neublíží, každý ve škole neměl rád přírodopis (já také ne).
3. Opět jedno slovo – holčička, pokud bych měla pocit, že to klukovi vadí, můžu dodat kluk je tedy benjamínek, větší apod.
4. Jak kdy.
5. Nejsou. Většinou se na to ptají lidé, kteří je mají v rodině nebo jsou sami dvojčata. To je zajímavé, dozvěděla jsem se od několika dospělých lidí v okolí, že jsou dvojčata. Ptala jsem se jich na oplátku, jestli je dobré mít dvojče, všichni řekli, že jsou moc rádi, že mají své dvojčeJJ
6. Nepletou. Všechny naše děti mají klasická různě znějícíJ jména, která nemá nikdo jiný v příbuzenstvu.
7. Je legrační jak dost lidí tvrdí, že jsou si hodně podobní, nám přišli každý od narození úplně jiný.
8. Tato otázka je neslušná. Nicméně mě osobně nevadí, mám štěstí, že moje odpovědi jsou pro tazatele ty nejméně zajímavé – jsou plánované, přirozeně vzniklé třetí dítě s nejkrásnějším překvapeníčkem k tomu. Narodili se normálně během lehkého tříhodinového porodu (to dost lidí možná i naštve). Pokud by mé pravdivé odpovědi byly jiné, přiznávám, že bych možná občas zalhala.
9. Mají od několika měsíců, smějí se na sebe, něco si povídají.
10. Různě. DědímeJ Mají stejných jen pár věcí a v těch se mi pletouJ
11. Mě se snad nejčastěji lidé ptali na pohlaví dětí. Pak dostali od tety stejné čepice v růžové a modré barvě, pak už se nikdo neptalJ.
12. Další častá otázka – Jak to zvládáte? – Máme doma nepořádekJ.
Až mě potkáte, klidně se ptejte, ale hlavně se usmívejte! Hezký den přeje Martina

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.