| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku O krásném bydlení v zeleni

Já tedy mohu říci, že jsem zažila na vlastní kůži třináct let dojíždění vlakem, v době, kdy se nestěhovali lidé z Prahy do nějakých satelitů, ale prostě jsem se z Prahy vdala do Kolovrat. Tehdy tam nejezdil městský autobus jako dnes, vlak měl ve špičce interval celkem dobrý, půl hodiny, mimo špičku ovšem někdy až dvě hodiny. Dětem bylo 3 a 4 roky, když jsem začala dojíždět do Prahy do práce. Byl to docela fofr, protože mi nesměl ujet vlak, další jel asi za ty dvě hodinky... Do školky jsme to měli rychlou chůzí asi čtvrt hodiny, děti se naštěstí rychle vytrénovaly a tak mi ujel vlak málokdy. Teoreticky to bylo na Hlavní nádraží 30 minut, ale zpoždění bylo velice často, zpožděnky se dávaly až od 15 minut, tudíž když měl 14 minut zpoždění, přišla jsem pozdě do práce bez omluvenky. Naštěstí jsem měla chápavé šéfy a nebyl za to žádný postih (dnes již bydlím v Praze, do práce to mám od domu do kanceláře 15 minut, docházku hlásím na PC a nevím, jak by to vypadalo, pokud bych ob den přijela vlakem, který má zpoždění...).A jezdit tehdy dřívějším vlakem, to už by bylo týrání dětí, protože jel z Kolovrat v 7 hodin, tudíž děti vstávaly těsně po šesté hodině...Problémy nastávaly hlavně v zimě, školka zavírala v půl páté - a občas byl nějaký problém na trati, muž přijížděl domů až v 18 hodin či později a tudíž vše bylo na mně - a učitelky se na mne tvářily velice nepřívětivě, když se např. stalo, že na trať padly stromy - a téměř dvě hodiny trvalo, než byly odstraněny...děti stály u dveří v kabátě a učitelka byla vzteky bez sebe...Bydleli jsme tedy v rodinném domku, čili v lepším ovzduší než v Praze, nakupování bylo příšerné - nevím, jak je to dnes v satelitech, ale myslím, že každý má auto a dojede si do supermarketu, já jsem tehdy před 30 lety vždy vystála hodinovou frontu s kočárkem a druhým dítětem u konzumu, pultový prodej, dva staří unavení prodavači, vše počítali tužkou...auto jsme si pořídili až později a dojížděli na nákup do samoobsluhy v Říčanech.Pak když jsem začala pracovat v Praze, velkou část nákupů jsem přinesla v rukách, docela jsem si zhuntovala krční páteř.
Tolik vzpomínka na dojíždění vlakem...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.