1) Žínka: tu své dceři doporučovat nebudu, brrr.
2) Mýdlo: MUDr. Hořejší říká, že klasické mýdlo ne, já se spíš setkala s názorem gynekologů, že žádné mýdlo ne, ani mycí emulze na "intimní hygienu" (kromě oblasti konečníku). S mycími prostředky není potřeba plýtvat. Naopak je super, když je po každém použití toalety po ruce čistá voda.
3) Žehlení: kvasinky přežijí v pohodě teplotu do 120 st., takže žehlení nemá smysl.
4) Bavlněné prádlo: pro děti ano, ale dospělá žena se asi nebude oblékat do bavlněných "bomabarďáků". A ještě jeden detail: bavlna má jeden problém, mnoho plísní si nese v sobě, z tohoto hlediska může být zdravější kvalitní (!) syntetické prádlo, které je menší živnou půdou. Bavlněné kalhotky se syntetickými gumičkami uvnitř teplotu 90 st. nepřežijí, ale mikroorganismy ano.
5) Džíny: řekla bych, že dnes patří spíše k tomu zdravějšímu oblečení, střihy jsou spíš ležérní než upjaté, a nakonec - materiálem je bavlna, že ;-) Potom ale určitě musí MUDr. Hořejší zakázat používání punčocháčů a dívky musí nosit jen sukénky s podvazkovým pásem ("samonosky" asi zakáže internista) ;-)
6) Intimky: spousta gynekologů naopak pravidlené nošení vložek nedoporučuje s tím, že plísňová onemocnění zhoršují.
7) Tampóny: já osobně tampónům fandím, používám je skoro výhradně, ale nedokážu si představit, že bych je používala před prvním pohlavním stykem. Upřímně řečeno, mi začaly být opravdu pohodlné až po porodu ;-)
P.S.: Já osobně mám spíš problém s přehnanou hygienou a ještě jsem nenašla nikoho, kdo by řekl, že je to dobře ;-) Každý kožař mě vyplísní, že si tím neustálým mytím, dělám problémy sama. Dobře, to je můj problém, ale nerada bych svou úchylku přenášela na své děti.
Myslím, že v dnešní době, kdy se to všude hemží hesly "jen desinfikované je opravdu čisté" by měli lékaři upozorňovat na druhou stranu věci.
Předchozí