| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Radujte se s námi z té veliké slávy!

Padají zde slůvka jako "zapsat"..."svobodně se rozhodnout", tož popíšu proč vlastně křtíme malé děti.

Nejde jen o zapsání do církve, nejde ani o žádný magický obřad který by měl zajistit prosperitu a zdraví......neděláme to "jen tak, protože se nám to líbí".

Jakožto věřící, věříme že křest je skutečným nesmazatelným znamením, při kterém dojde k "úmrtí" starému životu, ke smazání prvotního hříchu a k životu novému, v Kristu.

Je to svátost, něco co je hodně cenné, proto se na něj připravujeme a nedává se jen tak "pro forma", nebo na potkání, je to zásadní věc. Lze být pokřtěn, nebo ne, ale nic mezi tím.

Malé děti křtíme proto, že jim tuto svátost nechceme upřít. Křest je pro ně brána k dalším svátostem..... i počátkem nového života v Kristu.
Ježíš říká "nechte maličkých přijít ke mně"....a za sebe a muže nevidím důvod proč dítěti tuto svátost odepřít. Pokud to má někdo jinak, jistě, je to jen na něm.

Rodiče rozhodují kde a v jakém jazyce budou děti vychovávat, k jaké víře nebo ne-víře je povedou. Pro mě je víra natolik důležitou součástí života, že zakázat mi nechat pokřtít své dítě by pro mě bylo podobné jako zakázat mi mluvit na něj rodnou řečí....../ lepší příměr mě nenapadá / .....

Jsou i církve kde se křtí až starší, obvykle si mezi sebou jednotlivé křestanské církve křest uznávají. Křest však neznamená že je dítě navždy v té církvi kde bylo pokřtěno.....rodiče mu mohou dát základ, směřování, avšak to ostatní je již jen na něm.

K těm platbám, ano, zcela souhlasím a ráda budu na církev přispívat ze svých daní, přímo a adresně. Zákon o majetkovém narovnání, který právě toto navrhoval neprošel, to co bylo ukradeno není vráceno......je na představitelích tohoto státu aby tyto dluhy nějak pořešili.....srovnávat s Rakouskem nejde zcela, protože tam majetek církvím nikdo nikdy nesebral...tak jak se to událo zde.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.