| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Maminky, poučte své dcerky o intimní hygieně

Margito, musím říct, že bohužel nejde o nahodilou situaci a jeden případ. Musím říct, že jakožto bývalá učitelka jsem byla plna plánů a ahy přistupovat k dětem stejně a nerozlišovat podle barvy pleti...ale prostě jsem musela po čase uznat, že romské děti skutečně nemají žádnou ctižádost, ani snahu, a možná, i když to zní tvrdě, jsou hloupější. Důvod může být i v tom, že mají horší rozjezd, že je rodiny drží v té bídě (i duševní) kterou sami žijou a neznají mic jiného). Nevím, ale tohle je má zkušenost.Učila jsem páťáky angličtinu, a postupovala metodou vše se učíme v hodině, žádné úkoly, zpočátku žádné psaní, na děti jsem od počátku mluvila výhradně anglicky, samozřejmě doplněné gestikulací a tak, aby věděli, o co jde. Takže stejná rozjezdová čára. Ani pomoc rodiny nemohla nic ovlivnit, učili jsem se jen v hodinách. Romské holčičky byly milé, hodné, byly taky snaživé (ochotné mě vyhovět, protože jsem je měla ráda, tak se ke mně měly), ale neuvěřitelně tupé, nedokázaly často ani slovo zopakovat, kluci byli rošťáci a ani se tolik nesnažili. Výsledek byl tristní- u dětí bílých se většina naučila anglicky komunikovat, i když na různé úrovni, u romských dětí žádný. Docela mě to vzalo, hodně jsem do toho investovala, taky očekávání, samozřejmě. Nešlo o jeden ročník, ale o čtyři, a výsledek byl každý rok stejný.
Jinak proti cikánům nic nemám (říkám ale občas cikáni, Němcům taky neříkám když mluvím česky "Dojč" a zvládají to). Zamlada jsem chodívala na brigádu s romkou Margitou, byla pracovitá, čistotná, to musím uznat. Dodnes ji obdivuju, a pracovat s ní byla radost. To jen abych nebyla odsouzená za paušální odsudek. Co se týká vzdělání, tam mám jiné zkušenosti.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.