Ahoj,
taky nechápu odpor k červenému masu. Je pravdou, že kráva "roste" pomaleji než kuře, takže se v mase MŮŽE nahromadit více škodlivin. Ale kuřata žerou jen granule a jsou ve velmi stresovém prostředí. Krávy dostávají hlavně siláž, seno a obiloviny (aspoň u nás na kravíně). Vepřové je tučnější, ale to se snad do dvou let nemusí přehnaně řešit.
Hovězí je hůře stravitelné, obsahuje hodně železa. Nedávala bych ho děcku večer. Kuře BIO jsem snad ještě neviděla, hovězí mají ve většině větších obchodů. Občas králíka či vejce. My maso prostě střídali a vybírali české. Ke vstřebání železa je potřeba vitamín C. První maso tedy Lucinka dostávala ze sleniček, které byly BIO.
Mě přijde i hodně zrada, že na etiketě je vyrobeno v ČR a jsou to španělské jahody u nás pouze naporcované. Na značku classa se nedá spolehnout, zahrnuje teď výrobce celé EU. Ve Španělsku hodně hnojí.
Hodně problematické mi přijdou i hračky a různé pomůcky kolem dětí. Myslím, že nejde jen o to, vyhnout se alergenům. Hodně tím omezíme dětský jídelníček. Je potřeba chránit celého človíčka před různými škodlivými vlivy - hračky, kosmetika, různé pomůcky. Nemyslím, že podchytíme vše, ale můžeme mít jednou čisté svědomí, že jsme udělali hodně.
Babičky jsou kapitola sama pro sebe. Sice museli vyvařovat pleny, ale od 6 měsiců už vůbec nemusely přemýšlet, co děcku dají k večeři.. Dobré je, jezdit k takto vykrmovací babičce najezení, dítě se pak tolik nepřeplácá. Stejně jsou většinou uražení, že jí nedám ty báječné sušenky zalité tukem a trochou kakaa (to nejlacinější, co v krámě měli) a že nechci, aby jedla tyčinky a ještě kukuřičné kuličky a ještě tohle a ještě kousek tohodle. Že si v těhotnství nedám ani trošku vína, to je zdravé.. Čelit jejim radám je další kapitola.
Lusika
Předchozí