Ambulantní porod je teoreticky možný kdekoliv. Dle zákonů platných v ČR nesmí nikdo omezovat práva rodičů a tudíž, pokud rodiče projeví zájem odejít se zdravým novorozencem z porodnice co nejdříve po porodu, nikdo jim v tom nesmí bránit. Zmíněných 72 hodin je uvedeno v jakýchsi interních zdravotnických předpisech, které ovšem nejsou na úrovni zákona a tudíž nejsou právně závazné. Více informací je určitě například na webových stránkách APERIO nebo HAM. Bohužel toto je pouze teorie, protože v praxi se rodiče mohou setkat s naprosto hrůzným přístupem - jako například, že na ně lékaři pošlou sociálku nebo že je za doprovodu policie donutí k návratu do porodnice. Je třeba si však uvědomit, že takové jednání lékařů, policie nebo sociálních pracovnic je protiprávní a mohou za ně být následně stíháni. Podle mě je ambulatní porod super věc a osobně vůbec netoužím být s těmi hodnými sestřičkami v porodnici. Po čem toužím je být doma ve své posteli se svým miminkem s cpát se maminčinou svíčkovou.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.