| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Odběr na genetiku - nutnost nebo podivný český nadstandard?

Milé maminky v Německu!
Čtu a soptím a vám závidím!
Odběr krve, podle kterého se "rizikové" matky dále posílají na amniocentézu a jiná vyšetření genetických vad už mám za sebou. Naštěstí byly výsledky dobré a nemusela jsem tak podstupovat stresující boj s neurvalými lékaři, kteří na matky křičí: "Uvědomujete si, jaké je to ve vašem věku riziko?" Je mi 29 let a byla jsem připravená všemi prostředky amniocentézu odmítat. Moje kamarádka nedávno porodila zdravé miminko, protože ovšem otěhotněla v 18 letech, také ona patřila mezi "rizikové" skupiny. Na zákrok šla, protože ten je ale zřejmě mnohem riskantnější než výsledky samotné, jako následek tohoto genetického vyšetření strávila zbytek těhotenství s nohama nahoře a s nejvyšší opatrností. Nemluvě ani o tom, že se vše stalo dva dny před svatbou, která se pak konala v nemocnici a veselka v restauraci bez nevěsty.
Moje spolužačka s vystudovanou mat-fyz fakultou se při svém těhotenství zeptala, jak se vlastně riziko genetických chorob určuje. Odpověď ji jen ujistila v tom, že na žádnou amniocentézu nepůjde (nešla a má jedno z nejkrásnějších zdravých miminek, jaké jsem kdy viděla - podle rozboru krve to ovšem měl být "malý Downík"!). Lékař totiž pravil: "To víte, pani, my tady na to máme takový tabulky a tam to prostě nějak vyjde." Nakonec zjistila, že k obsahu jakýchsi látek v krvi (promiňte nepřesnost, nejsem lékařsky vzdělaná ani za mák) se jako další faktor přidává věk matky. Před dvacítkou a po třicítce je v ČR zle. Nepřipadá mi to normální, a už vůbec ne potom, co jsem si od vás přečetla, jaký přístup ke stejnému problému mají v Německu. Ovšem Česká republika má pořád ještě co dohánět - ani v Německu nebo jiných zemích není vzhledem k rizikům, možným alergickým reakcím a nejnovějším poznatkům, například očkování povinováno ZÁKONEM jako u nás. Tady aby se matka bála, že ji zavřou, pokud do dvoudenního miminka nebude chtít nechat zabodnout jehlu.
Nezbývá mi než si nic takového nepřipouštět, doufat v co nejzdravější miminko, na které se moc těším a se spoustou píchanců do dětského tělíčka se nějak smířit, abych nestrávila zbytek života ve vězení.
Mějte se krásně,
zdraví Dáša

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.