Re: Nesolit, nesladit, nehnojit . . . . řešení-nejíst!
Mému synovi budou 2 roky a i dnes vybírám výrobky bez cukru. Když už má něco slazeného, upřednostňuju hrozinky, obilné slady, glukózu, fruktózu, med. Od 18 měsíců už sice ochutnal i některé moučníky s rafinovaným cukrem, ale moc radosti mi to nedělá. Proč dítě navykat zbytečně na sladké? V době, kdy obezita dětí je stále větším problémem. O zkažených zubech ani nemluvím...
K výživám - když je napsán cukr ve složení, pochybuju, že by to byl hroznový či ovocný cukr (to by psali glukóza, fruktóza). Výrobcům nejde o to, aby děti byly zdravé, ale aby si rodiče kupovaly jejich zboží, pokud možno co nejdéle. Taky nikdy nemáte záruku, že ta která výživa opravdu splňuje nejpřísnější normy. A potom - kdo z nás ví, co ty normy vlastně stanovují?
Když už jsem musela použít kupovanou výživu, brala jsem jen biokvalitu - je dražší, ale ty levnější jsou někdy s přidanou vodou, takže podíl zeleniny je ve výsledku nižší.
Myslím si obecně toto: radši, ať dítě vydrží déle u zbytečně nepřichucované stravy - o nic nepřijde, naopak se mu může vyhnout leckterá alergie apod. Opačným případem jsou pak děti, které jejich rodiče třeba už v roce a půl klidně krmí hranolkami, uzeninami, zmrzlinou či čokoládou. To už raději tu výživu s cukrem :-((
Mějte se pěkně, nechte Vaši žínku klidně vyšilovat z cukru. Čištění zubů toho moc nezachrání, navíc až s tím začnete, uvidíte, že to není úplně jednoduché :-)
Zdraví Dita
Odpovědět