21.3.2008 9:04:16 Bruni
Re: fyzické tresty - paradox?
To je sice hezký nápad, ale za čí peníze by se do každé třídy a do každého rohu chodby ve škole instalovala kamera?
Už teď nemá škola peníze nazbyt.
Podle mě je to částečně taky o tom, že povolání učitele ztratilo svou dřívější prestiž. Dříve byl pan učitel někdo, všichni si ho považovali a chovali se k němu s úctou (nejen žáci, i jejich rodiče). Vím, že doba je jiná, že tehdá býval učitel jeden z nejvzdělanějších občanů města, ale i tak.
Kdyby si lidi uvědomili, že je opravdu "škola základ života", že na tom, co se ve škole naučí - ať už jde o vědomosti, nebo o chování k ostatním spolužákům, vážení si věcí, atd. - závisí, co bude dítě v dopspělosti dělat, kdyby rodiče brali učitele jako někoho, kdo předává dětem vědomosti i zkušenosti, bylo by to o něčem jiném.
Hodně mi vadí, že se rodiče svých dětí zastávají, aniž by třeba učitele znali, protože třeba ani nepřijdou na třídní schůzky, před dětmi učitelům nadávají a shazují je. Jak potom to dítě má učitele brát a chovat se k němu?
Chtělo by to do školství víc chlapů, to znamená o dost zvýšit učitelům platy. Tím by se taky zvýšila úroveň učitelů na školách, protože mnoho schopných učitelů a učitelek ze školství odchází právě kvůli penězům. Chtělo by to snížit počet žáků ve třídách.
Vím, že to je utopie, spousta dalších povolání by chtěla (a potřebovala) přidat, ale když se nad tím zamyslím.... Děti jsou ve škole většinou od tří let, stráví tam opravdu hodně svého času a když jich má učitelka ve třídě 25-30, v množství učiva, co se musí probrat, se těžko bude ke všem chovat individuálně. Někdo už tu psal, že se ani pořádně nedá pracovat ve skupinkách a dělat další alternativní věci.
Ach jo. Chtěla bych, aby moje děti mohly chodit do školy, kde bude panovat dobrá nálada, budou se učit různými způsoby, ne jen sedět v lavicích, budou se moct na cokoli kdykoli zeptat, protože učitel bude mít čas se každému věnovat, jak potřebuje... :-( to budu muset asi hodně hledat....
Odpovědět