To že nemusí je těžké nepochopení zákonnosti v ČR.
To že je v nějakém zákonu napsáno, že někdo "rozhodne" navíc na základě podkladů z odborného pracoviště neznamená, že má libovůli v tom, jak rozhodnout. Naopak to znamená, že musí vydat přezkoumatelné = odůvodněné rozhodnutí v němž se vypořádá s argumenty žadatele i s odbornou zprávou. Takové rozhodnutí ovšem nevydává učitel, ale vydává ho ředitel školy na základě žádosti rodičů o IVP a na základě odborného stanoviska PPP a případně dalších stanovisek (klinického psychologa, lékaře, psychiatra apod., ČŠI, OSPOD...).
A proti takovému rozhodnutí, nebo proti nečinnosti ředitele se lze odvolat k nadřízenému školskému úřadu (odbor školství).
A pokud by takovéto rozhodnutí učitel ignoroval, lze žádat ředitele o opatření, včetně personálních (potrestání - jak?), žádat aby z pozice vedoucího organizace zabránil učiteli porušovat platné rozhodnutí, atd. Podle mne by to mohlo i založit přestupkovou, nebo v krajní míře trestní odpovědnost zanedbávání či týrání svěřené osoby.
Mj. je zde i antidiskriminační zákon, který nově umožní zákrok ombudsmance ve věcech diskriminace, tj. i dětí se SPUCh.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.