Re: Italky možná budou mít až tři dny volna měsíčně na menstruaci
ŘEKNU TI TO Z POHLEDU NĚKOHO, KDO ŽIJE V ITÁLII DRUHÝM ROKEM.
Pravda, sever Itálie je úplně jiný, ale tady v Toskánsku, většina žen nepracuje. Ano, je jich hodně zaměstnáno v rodinných firmách, ale tam opravdu nemůžeš počítat s nějakou pevnou pracovní dobou. Existuje i zaměstnání v letní sezoně, či práce na černo. Práce, tedy oficiální zaměstnání, tady pro nikoho není. Nedávno se na místo telefonního operátora v call centru přihlásilo 238 lidí. Všichni zájemci o toto místo museli složit nevratnou kauci 180 euro= 4860,-Kč. Když si to spočítáš, tak vybrali na plat operátora na několik let. Nedivím se, že po pár takových konkurzech, lidi všechno vzdají.
Tři dny v měsíci mít volno na menstruaci?
K tomu si připočti další 2 dny neplaceného volna, kdy stávkují učitelé a škola je zavřená. Pak ovšem musíš do 11ti let vyzvedávat dítě osobně ve škole. I kdyby bydlelo přes ulici, nemůže opustit školu bez doprovodu rodiče, či jiné dospělé osoby. Tato osoba pak musí být předem nahlášena i s kopií jejích dokladů.
S nemocným dítětem nemůžeš jít k lékaři, aniž tam předem zavoláš. Jenže..... doktoři telefon neberou. V ordinaci doktorů nejsou zdravotní sestry. Doktor je tam sám. Když potřebuješ injekci, musíš k jinému doktorovi. Na to je vyškolen specialista. Neexistuje CRP test, takže ti antibiotika dají hned u dveří, i když nejsou třeba. Ono je vlastně zbytečné k lékaři chodit, protože si je můžeš koupit v lékárně i bez předpisu. Proč to píšu? Návštěva lékaře tě zaměstná minimálně na půl dne.
Co v ČR dělá jeden člověk hodinu, to dělají v Itálii 3 lidi půl dne. Příměstská doprava tak, jak ji známe, neexistuje. Dítě musíš všude vozit autem. Nemůže jet autobusem, vlakem, jít samo nakoupit..... Veškerá logistika domácnosti je tedy značně komplikovaná a 3 dny volna na menstruaci, nikoho nevytrhne.
Odpovědět