Markéto, zase na VŠ je zkouškové proto, že výuka trvá pouze cca 13 týdnů, takže kdyby se zkoušelo i během výuky, tak by se nic neprobralo. Už je to jiný systém. Taky některá výuka má různá cvičení a semináře, takže kolikrát se i na VŠ učíš i během semestru, protože jsi částečně hodnocena za přípravu na ty cvika a tak. Jinak souhlasím s Kambalou a nechápu dnešní trendy ve škole - s tím ohlašováním písemek. To už bereme jako teror, když by se děcka měla učit plus minus průběžně? Aby obstojně zvládla neohlášenou písemku. Co si pamatuju u sebe, tak od druhého stupně ZŠ se nehlásily malé písemky, desetiminutovky... právě proto, abychom se učili průběžně a naučili se něco. Co má za smysl, že děcka otevřou knížku, až když jim učka ohlásí písemku? U nás se hlásily pouze pololetky, ty se snad musí hlásit podle školního řádu? Jako je blbý, když děcko hodně sportuje, má po škole tréninky a ještě by se mělo učit průběžně. I takové jsem měla spolužáky, a tak prostě v některých předmětech polevili a nehrotili to na 1 a přidali spíš na ty pololetky. A dostudovali všichni, i ti co nešprtali zas tak moc průběžně. Ale asi jsem ze "staré školy". Pamatuji si, že de fakto gympl nebyl leháro ani pro opravdu chytré studenty. Každý po škole bifloval to, v čem plaval nebo byl horší. A opravdu pro nás gympl bylo obdobím, kdy byla škola a po škole učení. Ani zdaleka to nebylo obdobím, kdybychom po škole lítali jen na kroužky nebo tréninky a měli volno. Volno bylo o víkendech a o prázdninách.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.