http://www.sanquis.cz/index1.php?linkID=art4175 Podle vědců dědičnost hraje velkou roli i ve vytváření inteligence - a to u více než poloviny případů. Tento závěr potvrzují nejrůznější studie, které se zaměřily třeba v uplynulých desetiletích na dvojčata. Vědci při nich prokázali, že děti, které byly odebrány biologickým rodičům hned po narození a nikdy s nimi nežily, jim jsou stejně inteligenčně velmi podobné. Vliv prostředí je v těchto situacích až druhořadý, adoptované děti také inteligenčně nejsou nijak podobné svým nevlastním rodičům.
http://www.chytrazena.cz/dedicnost-inteligence-11676.html Dnes již s určitostí víme, že inteligence je podmíněna jak geneticky, tak prostředím.
https://www.iqtest-certification.com/cs-cz/do-jake-miry-je-inteligence-vrozena Přestože se ani vědci nemohou shodnout na tom, jak se geny a vrozené vlastnosti podílejí na celkové osobnosti jedince, nikdo nezpochybňuje skutečnost, že inteligence člověka do značné míry dědičná. Jednoduše řečeno – pokud mají rodiče vysoké IQ, bude s velkou pravděpodobností nadprůměrně inteligentní i jejich potomek.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.