| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zubní kaz

Hejného metoda výuky matematiky je v ohrožení

Josef Kubát

Kromě zastánců se k Hejného metodě vyjadřuje i početný zástup kritiků.

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1375  [Dalších 1355 >>]
Šuplík 137953
5.2.2018 15:04:54
Mandelinko, sjizdet se predem doma amatersky je dost osemetny, kdyz je jasne, ze se bude znecitlivovat, pripadne oblbovat leky. To bych nikomu moc netadila.
Šuplík 137953
5.2.2018 14:59:07
Konvi, myslim ze ne. Kdyz te lekar mekam odesle k zakroku, ktery on nedela, i tak pojistovna plati. I ldyz u tohoto nevim, to neni bezny zakrok. Me zubarka pislala na vytrzeni zubu do jine ordinace - spec.zubni chirurg - neplatila jsem nic...
Shira 58632
5.2.2018 14:33:00
Soucítím, leč poradit nedokážu...jen si říkám, zda to není škoda přijít o zub? Je nutný ho trhat? Nebylo by lepší vyčistit kanálky, zaléčit případný zánět, vyplnit a korunku? Ale to je na mnoho návstěv, ne na jednu...ale zase se zub zachová. Ale to by šlo v nějaké analgosedaci, kdy bys nebyla v narkóze,ale zákrok by sis nepamatovala, necítila bolest, spolupracovala, ale nic z toho pak nevěděla, takže žádné špatné zážitky, vzpomínky atd. Zubaři mi nevadí, ale já zase mám totální fóbii právě z narkózy a nedovedu si představit někdy v životě cokoliv absolvovat v klasické narkóze...
Taky si moc nedovedu v dnešní době představit, že existují zubaři, kteří jsou ochotni vytrhnout zub, který nebolí a není to akutní (maximálně tak někde na pohotovosti)...většina zubařů se snaží zub zachovat (tedy aspoň ty kořeny), léčit, udělat nějakou náhradu atd. Kdybych přišla ke své zubařce s tím, že chci vytrhnout zub jen proto, že je rozpadlý a že to chci pořešit v jedné návštěvě, tak bych tedy od ní dostala pořádnou sodu...Držím palce, ať to pořešíš co nejvíce ke své spokojenosti.~;((
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
5.2.2018 12:49:40
ani nevíš, jak ti rozumím... já takhle nedám ani ty kontroly s dětmi, chodí manžel... jen jednou mě donutili jít s dcerou na nějaké vyš. a já omdlela už v čekárně, klika, že tam byl i manžel... jinak dávám běžně všechny dr., ale zubní je peklo... stačí jen na zuby pomyslet a je mi slabo...
teď jsem teda ve fázi boje, kdy jsem po letech začala chodit, ale je to utrpení při každé návštěvě (a čeká mě jich ještě mnoho ~7~) můj jediný způsob je přesvědčit sama sebe, že to nejsem já, kdo tam jde, že se to neděje mně - taková nějaká autosugesce (blázen jsem už teď, tak to jde ~t~)
Pole levandulové 23006
5.2.2018 12:44:46
Bezny, kvalitni zubar, si na to sjedna anesteziologa,ktery tam dorazi a uspi ji. Samozrejme za penize, ale neni to nic nezaplatitelneho. Mne takhle delali fenestraci, bez narkozy bych tu pusu ani neotevrela, takhle jsem zaplatila asi 3 tisice, sedla do kresla a vic nevim. Takze to jde i u bezneho zubare, jen musi byt ochotny.
Ridit po tom nemuzes, takze odvoz nejakou kamaradkou ci informovanym taxikem je reseni.
neznámá 91073
5.2.2018 12:20:48
Se mnou chodí manžel. Jsou dokonce ordinace, kde mě znají a odmítají mě bez doprovodu ošetřit.
Opora je vždy dobrá a je to hlavně jistota pro lékaře, že tě má kdo chytat, kdyby ses složila venku před ordinací.
Kukurice29+3. 116346
5.2.2018 12:10:11
To určitě. Nemáme žádné hlídání, takže děti musí být ve škole a školce.
Kukurice29+3. 116346
5.2.2018 12:04:51
Naštěstí v tomhle mi muž rozumí, protože on zase nezvládá, když má jít na gastro nebo na kolonoskopii ~t~
Kukurice29+3. 116346
5.2.2018 12:03:17
Tak děti já taky v klidu doprovodím k zubaři podporuju je, ale sama to nezvládám.
Pokud by mne manžel opustil, tak se mnou určitě půjde maminka ~t~
Jiné lékařské zákroky mi nevadí.
neznámá 91073
5.2.2018 12:03:15
Asi jak kdo, já omdlívám až po akci, sice ne u zubaře, ale u daleko větší kraviny. Celou akci přežiji, no a pár minut po akci mě poleje studený pot, hlasy slyším z dálky a tu ránu jsme na zemi.

Takže Tuten naprosto chápu, nemusí za tím být trauma z dětství, prostě to tak někdo má.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1375  [Dalších 1355 >>]


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.