| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Děti s nadváhou

Hejného metoda výuky matematiky je v ohrožení

Josef Kubát

Kromě zastánců se k Hejného metodě vyjadřuje i početný zástup kritiků.

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 2811  [Dalších 2791 >>]
Evelyn1968,2děti 6269
1.12.2017 22:38:41
Jo, je to v hlavě, mně dlouho trvalo se přenastavit, že se nemám nutit do jídla a nemůžu sníst všechno, na co mám chuť. V dětství jsem na moc jídel chuť neměla, taky v 70. letech moc lákadel nebylo a v 80. letech jsem nebývala moc doma, guláš se šesti ve dvě ráno byl malou svačinkou a po protancované noci bez následků, nechápala jsem, kolik toho tlustí musí sníst, aby ztloustli, když já tak žeru~;).
kája+dva 65364
1.12.2017 20:47:05
Jako dítě jsem byla velmi hubená, ale jídlo mi chutnalo. V pubertě jsem se naučila vařit a nešidila jsem se, ale pořád jsem byla štíhlá a po prvním dítě začala kila přibývat a stále bojuji s nadváhou. Můj muž byl také hubeňour a je stále, neumí vařit a je líný se najíst.
Nessie a příšerky 76358
1.12.2017 20:39:02
Mám to úplně stejně. Jako dítě jsem byla hubená, v pubertě štíhlá, jídlo jsem neprožívala, měla jsem malou potřebu. Teď mám s jídle i váhou už roky problém.
Z holčiček v dětství oplácaných jsou teď mezi 30 a 40 štíhlé kočky.

Má to logiku. Mně odmalička nutili jíst, nabízeli mi, co se dalo. Vůbec jsem se neučila kontrolovat a jedla bez omezení, jak jsem měla chuť (protože jsem chuť moc neměla).
Ty silnější se učily v jídle ovládat odmalička a zůstalo jim to.
Vítr z hor 100046
1.12.2017 18:49:00
U nás byli v dětství všichni normální, vychrtlí jsme byli jen dva, strýc a já. Všichni normální se postupně stali značně plnoštíhlými, vychrtlý strýc obézním a můj BMI se po dvojčatech vyšplhal na 20, takže už nejsem hubená ale normální. Plnoštíhlí rodiče v důchodu lehce pohubli, změnili totiž stravu, koupili si takové ty legrační hole a řádí s nimi po turistických stezkách. Otci k hubnutí dopomohlo také obřadní přejídání a následné akutní odnětí žlučníku.
Cimbur 64764
1.12.2017 18:21:01
Ano, ale po dvacatem roce se celkovy počet tukovych buněk uz výrazněji nemění, i kdyz dochází k jejich obměně.
Evelyn1968,2děti 6269
1.12.2017 17:57:36
Jako malá jsem byla hodně hubená, nemohla jsem přibrat ještě v pubertě, teď mám nadváhu.
HelenaPa 48800
1.12.2017 15:33:17
Ještě na základce jsem byla vyhublá, samá kost, nožičky hůlčičky.
Teď jsem jako dvě normální štíhlé dohromady. Vyžrala jsem se z blbosti zajídáním depresí, teď když mám rozum na hubnutí, tak pro změnu stávkuje štítná žláza. Takže tak.
Simeona+3 110315
1.12.2017 14:44:07
Muj muz mel jako dite nadvahu, je podsadity a rachiticky nikdy nebude. Dost s vahou bojuje, je to nahoru dolu. Syn byl jako maly jedlik, hodne buclaty. Ted je vysportovany, ale kdyz onemocnel a jedl stejne, okamzite pribral. V tom vidim nebezpeci, sportuje a je zvykly hodne jist, kdyz prestane, pribere. Jedna dcera ma atletickou postavu, miluje maso a zeleninu a neji moc prilohy. Druha dcera ma rada sladke a bile pecivo, byla vzdycky baculata, ted se z toho vytahla. Snazime se to kocirovat, vysvetlovat, nabizet zeleninu.
Danulu 23974
1.12.2017 14:38:46
Vlastne laicky receno bily tuk.prebytecnou.energii uklafa a hnedy diky oxidaci v mitochondrii ji umi predelat na teplo, takze ted v zime by jsme meli but co nejvice v zime abudeme stihle jako lanky~t~
Danulu 23974
1.12.2017 14:33:06
Je to hodne zajimave, biochemie,ale ja mam problemy to prelozit do cestiny, najdi si.to na internetu
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 2811  [Dalších 2791 >>]


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.