Myslím, že Šešule je vzácný případ. Děti během VŠ má málokdo, z mého bezprostředního okolí vlastně nikdo, a z okolí vzdálenšího to byly děti spíš neplánované. Takže aby studentka chtěla a ještě k tomu měla za partnera studenta, který taky chce, to je podle mě rarita. Taky záleží na typu VŠ, a taky na lokalitě, ufinancovat v Praze tržní nájem bytu z jednoho platu (nebo doktorského stipendia a přivýdělku) je pro většinu mladých lidí problém. Mimo Prahu je to snad snazší... Hodně z mých spolužáků na VŠ se živilo samo, ale tak tak to stíhali, kdyby měli ještě k tomu živit parnerku s dítětem, a ještě se střídat v péči o ně tak, aby i ona měla kdy chodit do školy, to tedy nevím nevím...
Hlavně ale nejde jen o to, že "by měla" žena před dětmi stihnou VŠ, praxi a kde co ještě. VŠ vzdělání má kolik % populace - tak 15? A co ten zbytek? Středoškolačky a ženy s ještě nižším vzděláním by ten věkový průměr prvorodiček měly zvedat, no ale nezvedají. Na srazu ZŠ měly skoro všechny holky děti stejně staré nebo jen o málo starší než já, VŠ neměla žádná (ani já ji nemám, ale na dítě to svádět nechci, to jsem spíš myslela, že v očekávání se k té diplomce už dokopu ).
Řekla bych, že holky nějaká rizika pozdního mateřství až tak neřeší, rozhodně ne kolem 25. roku, to spíš až před 30. Vždyť neřeší, co za svinstvo je HA, hodně z nich kouří, atd. A taky je to reakce na trend předchozí generace, kdy zase děti přicházely "až příliš brzy" - do nezralých vztahů, k lidem, kteří neměli kde bydlet, museli sdílet domácnost s některými ze svých rodičů - nedělalo to dobrotu, takže dnes tu máme opačný extrém, snahu nejdřív někde bydlet a nějak se živit, což může leckomu trvat i deset, patnáct let od školy. No a potom často chybí ten správný partner...
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.