prodej přes internet
Úvodem bych chtěla poznamenat, že jsem designérka a bytová architektka, zabývající se metodou harmonického bydlení feng-shui.
Upřímně řečeno, myslím si, že nakupovat věci do bytu přes internet je poměrně komplikované. To může fungovat dobře u velkoobchodu, kdy jsem se sortimentem dobře obeznámena a obrázky mi slouží pouze jako připomenutí. Jinak strávím více času korespondováním a zasíláním vzorků, které, pokud mi nevyhovují, zase vyměňuji za jiné vzorky a častakto strávený může být delší, než "nepohodlné" nakupování v obchodě.
Ne se všemi radami bych se ztotožnila, protože vždycky jde o konkrétního člověka a co je pro jednoho dobré, pro druhého být nemusí. Proč bych nemohla mít velkou koupelnu, i v případě, že se mi vana vejde do malé?, třeba ji chci mít z nějakého (byť jen pocitového) důvodu. A v čem se cítím dobře, co mi vyhovuje, se nedá rozhodnout od boku... Zrovna tak vyčerpání se dlouhodobou rekonstrukcí (příp. stavbou), také není úplně opodstatněné. Protože když budu na tutéž věc spěchat, případně ji nechám zařídit na klíč, můžu zjistit, že vlastně potřebuji ukládat věci úplně jinam, než jsem se původně domnívala, že mi to, nebo ono nevyhovuje. Takže nejlepší je asi zlatá střední cesta, sice čas neprotahovat nad míru, ale na druhou stranu dokončit stavbu či rekonstrukci za provozu, abych si mohla ověřit, že takhle to opravdu chci. ono jinak vypadají věci na papíře a jinak v reálném prostoru. A nejvíc to platí právě u dětí. Třeba ten pokojíček vypadá moc úžasně, ale vašemu děťátku se líbit nemusí. V konkrétní místnosti si samo najde místa, která ho přitahují nebo kde se naopak bojí a bude zde lepší neumísťovat např. postýlku.
A když všechny tyto věci vyřešíte najednou, může se stát, že budete za pár měsíců buď nadávat a bydlet nepohodlně nebo budete stát před bazarem a prodávat ty úžasné věci, které jste si sotva pořídili. A celý kolotoč se rozjede nanovo...
Odpovědět