Re: A co s tímhle...to tedy opravdu nevím :-(
Pane doktore,
už jsem tu svůj porod prezentovala tolikrát, že samotné je mi to trapné - nicméně třeba to někomu pomůže nebýt blbý a stát si za svým, takže ještě jednou:
Je velice hezké, že doktoři mají zájem na tom, aby šlo všechno jako po drátkách, nicméně ne každý se tak chová. Mně byl v průběhu porodu několikrát nabídnut epidurál (samozřejmě za úhradu - poprvé těsně po příjmu, kdy jsem rozchechtaná dokotorce vyprávěla, jak se cítim fajn), ovšem když se mi nelíbilo ležet na zádech a chtěla jsem změnit polohu, tak to už pro doktory bylo moc náročný a dovolit mi to nechtěli. A celý fór byl v tom, že v poloze na zádech můj porod prostě nepostupoval, ještě minutku před vytlačením dítěte mi lékař tvrdil, že stejně neporodím, protože je dítě špatně postavený - no vida, a stačilo, aby se asistentka za mne přimluvila, pomohla mi do polohy, do které jsem sama chtěla, ale už jsem neměla sílu si ji vybojovat, a porod nabral takové obrátky, že na dvě-tři zatlačení byla malá venku :-) Podotýkám, že teprve po změně polohy se mi vůbec začalo chtít tlačit, ovšem kvůli vyšetření lékařem jsem musela znova na záda, kdy ten pocit opět úspěšně přešel, a po opětovném přetočení se se zase vrátil. Mám obavy, že kdyby tam nebyla ona asistentka, tak by můj porod byl taky pro nepostupování ukončen operativně.
Takže - personál samozřejmě nemá zájem o zbytečné komplikace, jenomže zdaleka ne každý jim umí předcházet či je řešit jinak než forcepsem či sekcí. Teď jsem na internetu koukala na různé články s porodnickou tématikou a docela mě udivilo, když jsem u jedné lékařské fakulty našla otázky z porodnictví - jedna z otázek byl lékařsky vedený porod, ovšem otázka na přirozený porod tam NEBYLA. Jak chtějí potom lékaři zajistit kvalitní péči, když se na škole ani neučí ZÁKLADY??? Podle mne je přeci logické nechat porod plynout přirozeně (a znát výhody a nevýhody různých poloh při porodu) a lékařsky zasahovat jenom při komplikacích.
S.
Odpovědět