no, nevim nevim
Jak se jednou budou posuzovat na stredni skole moje deti ..
Ale kdyz si vzpomenu na prijimacky, je mi zle jeste dnes. Na stredni jsem nastupovala za "totality" v roce 1989. Podle tehdejsich kriterii (ucast na olympiade v krajskem kole, ucast ve sportovnich soutezich ve statnim kole.. apod.) jsem mela byt prijata bez prjimacek. K prijimackam jsem sla, byla nas tehdy plna trida. Braly 3 divky a nevim kolik chlapcu. Ale pamatuji si, jak jsme vsechny mely schodne znamky a mne jako jedinou nevzaly. Paradoxem je, ze vzali meho spoluzaka ze zakladky, ktery udelal prijimaci testy hur nez ja, jen proto ze byl hoch. Vzaly mne az na odvolani.
Gymplem jsem zdarne proplula, podle tridni ucitelky (tehdy ucila rustina, dnes uci anglictinu :-)) hlavne diky vseobecnemu prehledu.. tehdy se tohle ovsem nehodnotilo. Na vysokou jsem se dostala, dokonce na obe (smeli se podavat jen dve prihlasky).
ALE!
Na prvni vysokou jsem delala normalni prijimaci testy, na druhou testy pisemnou formou a POHOVORY USTNI. Takze tak prevratna novinka to neni.
Sama za sebe mohu rict, ze preferuji ustni formu zkouseni. Myslim, ze dava studentovi ci zakovi vetsi schopnost se vyjadrit.
A pak take zalezi na tom, ze ktereho predmetu se zkouska dela..
Odpovědět