Aneb jak se připravit a co nejlépe uspět při hledání nové práce.
Pokud budete pracovní pohovor vnímat jako jedinečnou příležitost zaujmout personalistu svými předchozími zkušenostmi a úspěchy, je pravděpodobnost, že postoupíte do dalšího kola, mnohokrát vyšší.
Základem úspěchu při hledání nové práce je okamžik, kdy jste pozváni na pracovní pohovor. Tomu ale předcházejí důležité kroky. První z nich je kvalitně připravený profesní životopis. Na toto téma již bylo mnohé napsáno, tak bych jen připomenula, že existují dvě základní verze životopisu.
Druhým krokem k pracovnímu pohovoru je odpověď na inzerát, který prezentuje buď personální agentura, jež pro svého klienta hledá vhodné uchazeče a zajišťuje určitý před-výběr, nebo přímo potenciální zaměstnavatel. Dnešní doba je hodně otevřená inzercím přes internet, a to jak na různých webových portálech, tak i na sociálních sítích. Hledejte tedy nejenom v tištěných novinách a časopisech, ale především na internetu. Zvláště bych podtrhla sociální sítě, které v dnešní době zažívají velký boom.
Do odpovědi na inzerát zahrňte nejenom životopis, ale také průvodní dopis, v němž můžete ještě zdůraznit a vysvětlit, proč si myslíte, že jste tím nejvhodnějším kandidátem na danou pozici. Ale vězte prosím, že většina personalistů při prvním třídění čte životopis velice rychle!
Pokud vše vyjde a váš životopis osloví potenciálního zaměstnavatele či pracovníka agentury, pozvou vás na vstupní pohovor. Existuje několik „klíčů”, které je nutné mít připravené, abyste je vhodně použili a tím si odemkli dveře do dalšího kola.
A ještě jednu radu. Naplánujte si tolik pohovorů (a pro mnoho lidí je to jen jedno za den), aby vaše „představení” bylo skutečným koncertem, kdy se prezentujete, jak nejlépe umíte. Protože když se vám to povede a bude tomu tak i v očích personalisty, máte otevřenou cestu k dalšímu kolu pohovorů (většina výběrových řízení bývá dvou- až tříkolová).
Při zvládnutí stresu v podobě pracovního pohovoru jak v agentuře, tak i u potenciálního zaměstnavatele vám může být nápomocná homeopatie. Základními léky na stres jsou určitě Gelsemium, Argentum nitricum a Nux vomica.
Gelsemium 15 (3x denně 5 granulí) vám na psychické úrovni pomůže vyrovnávat se s tím, že vás stres paralyzuje, bere vám sebedůvěru a snižuje vaši schopnost se soustředit. Na fyzické úrovni vám pomůže se slabostí ve svalech, třesem a emočním průjem.
Argentum nitricum 15 (3x denně 5 granulí) také pomůže při trémě, strachu a duševním přetížení, ale hlavně pomůže uklidňovat nervózní, neklidné chování, unáhlenost, roztěkanost, ukvapenost, chaotický neklid, strach, že něco nestihnete udělat včas, doprovázený zmateným jednáním.
Třetí možností je lék Nux vomica 15 (3x denně 5 granulí), který vám bude pomocníkem v situacích, kdy máte pocit, že je toho na vás moc, cítíte se přepracovaní či intelektuálně přetížení. Na psychické úrovni můžete být podráždění, budete reagovat až agresivně, když s vámi nebude někdo souhlasit. Významnou charakteristikou tohoto léku je, že se budíte kolem 3. hodiny ranní s tím, že nemůžete znovu usnout, protože začnete přemýšlet, co vás čeká, a usnete až nad ránem a ráno se vzbudíte unavení.
Držím vám palce při hledání zaměstnání!
Držím Vám palce při výběrových interview!
Autorka je psycholožka a homeopatka.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.