Přední britský psychiatr Iain McGilchrist varuje před častým používáním chytrých telefonů a tabletů dětmi.
Přední britský psychiatr Iain McGilchrist ve svém rozhovoru pro list The Independent varoval před častým používáním chytrých telefonů a tabletů dětmi. Pokud jsou děti do práce s těmito zařízeními zcela ponořeny a tráví s nimi každý den spoustu času, postupně se začnou chovat jako autisté. Jedním z projevů je, že děti nerozumí výrazům v obličeji a a také nedokážou projevit soucit s druhými. Slavný psychiatr uvedl, že tyto přístroje do rukou malých dětí vůbec nepatří.
„Dnešní děti od pěti let věku stále méně rozumí výrazům obličeje a nejsou schopny projevovat empatii. Ve srovnání s předchozí generací je to opravdu velmi výrazné,“ uvedl doktor McGilchrist v rozhovoru pro deník The Independent.
„Ve srovnání s předchozí generací jde opravdu o velmi výrazné změny. Spousta učitelů, se kterými mluvím, dnes zjišťuje, že asi třetina dětí má problémy s udržováním pozornosti a také chápáním emocí či výrazu ubličeje druhých lidí. Tento problém, je důsledkem narůstajícího času, které dítě denně stráví s moderními technologiemi,“ upozorňuje doktor McGilchrist.
Zároveň však neobviňuje z této situace pouze rodiče. Ti obvykle posadí dítě k tabletu, protože prostě nemají čas se dítěti věnovat. Důvodem je tlak dnešní společnosti, která na rodiče nakládá řadu řadu povinností a nákladný životní styl.
Autistické poruchy mají celou řadu charakteristik, typická pro všechny je porucha sociální inteligence. Autističtí lidé nedokážou ve společnosti jednat intuitivně. To, co je pro jiné naprosto přirozené, nechápou a nezvládají. Autisté nerozumějí výrazům obličeje a nechápou emoce druhých – neumějí se do nich vcítit.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.