Ehm, já jsem "bafla za ruku" svého syna snad tisíckrát. Nakonec si vypěstoval zvyk, jít se vyvztekat do druhé místnosti. Prostě mu bylo fuk, že ho nikdo nevidí, potřeboval emoce ventilovat nahlas. V ložnici si zaječel, zabušil do peřin a vyšel jako andílek. Hlavu si venku párkrát rozbil o štěrk, když jí ze vzteku bušil o zem a musela jsem ho zvednout a odnést, krev mu crčela... Šlo o projevy lítosti (rozbitá hračka, zákaz pohlazení pejska...) nebo strachu, případně vzteku (nepovedla se bábovička). V sedmi letech už tyhle scény nedělá, ale koĺem roku - dvou to bylo děsný. Dcera se v životě vztekla snad jednou, nikdy nekřičela, že by zadupala, o tom jsem si mohla nechat zdát... Prostě každé dítě je jiné. Syn je pedant a má vzorný pořádek, dcerušce by snad nevadily ani spoďáry na lustru, kdybych ji pravidelně nenutila uklízet. Výchovou se dají ty negativa zmírnit, časem i zmizí, ale po svých zkušenostech si netroufám říct "tohle bych nedovolila", zvlášť pokud jde o nezvládání emocí. Něco jiného je vydírání řevem, to asi lze rychle "odstranit", ale strach, vztek, štěstí některé děti prostě zvládají hůř.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.