Vzpomněla jsem si na Křižíka. maminka se asi obětovala hodně, ale on si ani tak nežil jako v bavlnce. Možná to tak trochu smysl má. Nemá smysl, když rodič žmoulá suché kůrky, aby dítko měla toho lososa.
http://www.mestobechyne.cz/cs/mesto-bechyne/osobnosti/frantisek-krizik.html František tedy pokračoval v Klatovech na nižší reálce, která trvala dva roky. Co dále? Rodina zvolila studia v Praze, ovšem kde vzít prostředky na studia, bydlení, stravu? Opět ta praktická a rozšafná matka sehnala všelijaké známosti a tak mohl František v r. 1859 nastoupit do německé reálné školy v Praze v Karmelitské ulici. Jak žil? „ Bydlel „ u krejčího Sládka, spal pod kuchyňským stolem, za nocleh učil mistrovic děvčata. Tři obědy měl zajištěny v klášteře u sv. Tomáše, čtvrtý u sestry řádového provinciála, pátý oběd u p. Kovařovice. Večeře měl ze zásob, které mu maminka jednou měsíčně nosila pěšky z Klatov. Byl stále hladový, nevyspalý, přetížený, a tak není divu, že mu učení (hlavně němčina), ze které propadl nešlo tak, jak doufal.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.