Re: Hodnocení diktátů
Shiro, ono asi nejvíc záleží na tom, co DÍTĚ vlastně chce. Nemyslím, že když se šprajcne, že TY s tím něco zásadního uděláš. Můžeš ho začít doučovat, ale i to chce spolupráci.
Jako rodič tě naprosto chápu, u nás tedy bylo ve škole známkování hrozné, ale strašná i výuka, takže jsem si dítě nechávala na 5. třídu v domškole. Doučila jsem ho vše, na 8G se dostal. Teď se drží dobře, bude mít pár dvojek, ale na to, že loni se učil jen doma a nebyl vystaven drilu a trvalému hodnocení (a je to nervák, takže dělá chyby ze stresu), tak to považuju za slušný úspěch. ALE on chtěl na 8G a naopak si nevěřil, takže s tímhle se dobře pracovalo.
Pro tvého syna bude nutné asi srovnání se s realitou. Jako použitelné řešení mě napadá zaplacení online přípravy na scio (možná je i jiné, tohle doporučuju jen proto, že to osobně znám), a to tedy hlavně testy. Dělají se na PC z domova. Když si to udělá a zjistí, že je v dolní polovině, asi pochopí, že buď se začne snažit, nebo má smůlu. Pokud na 8G nechce, tak ho ale asi nepřesvědčíš. Leda pak komunikovat jeho další karierní směřování. Aby si včas uvědomil, že s minimálními znalostmi (protože později to o známkách není) pak může být směr k VŠ opravdu problematický. Pokud chce dělat třeba...kuchaře, prostě něco učňákového, tak ho bude asi těžké přesvědčit. Ale opravdu závisí hlavně na motivaci dítěte, i když rodič by si to představoval jinak
.
Odpovědět