Základní úlohou jazyka je dorozumění. Tuto poučku asi málokdo zpochybní. Problém vznikne, pokud rodina a především škola začne tuto dorozumívací funkci jazyka vnímat a podvědomě také prezentovat nejen jako hlavní, ale dokonce jako jedinou.
Činnosti, které pomáhají rodičům zprostředkovat svým dětem hodnotu vzdělání.
Školní zátěž je mnohem menší, když dítě v každém okamžiku jasně cítí, že rodiče (i učitel) stojí za ním, že jejich láska a akceptace jsou bezpodmínečné.
Nadprůměrní, průměrní a podprůměrní. To je školní měřítko. Ale jak měří život? A co je úspěch? Vedou si i v životě lépe ti chytřejší školáci? Každé dítě je jiné svými schopnostmi i potřebami.
Už v mateřské škole můžeme u některých dětí pozorovat projevy agresivního chování. Tyto děti záměrně druhým ubližují, ničí hračky. Dá se takovému chování předejít?
Sud kulatý, rys tu pije.... Vzpomínáte, jak se šel Honza do světa učit cizí řeč? Kolik prvňáčků asi opakuje anglické fráze na stejném stupni porozumění? Je vůbec dobře učit děti cizí jazyk v době, kdy se ještě potýkají se svou mateřštinou?
Co byste řekli tomu, že by vaše tříleté dítě chodilo do školy? A navíc do stejné třídy s 11ti letými dětmi? Přináším vám pár postřehů a fotografií z takové školy - Svobodné Komenského školy v Jílovém u Prahy, kde jsme v sobotu byli na "exkurzi".
Tomáš z 9. třídy prokopl ve vzteku dveře školní jídelny. Sedmák Robert pobodal spolužačku kružítkem na předloktí. Student gymnázia zbil svou těhotnou učitelku. Jak tomu může učitel čelit?
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.