Pomoc s výukou češtiny dětem vyrůstajícím za hranicemi nabízejí České školy bez hranic.
Jak by měla probíhat dvojjazyčná výchova v zahraničí?
Tak máme za sebou první školní rok. Velmi úspěšný. Divíte se, jak to možné, že jsem se tak neptala? Přeci proto, že to vím. Byla jsem s Clarisskou ve třídě jednou i dvakrát za týden.
Stejně jako v Čechách, přichází i v Americké škole s koncem ledna konec pololetí. Nezdá se mi to možné, ale už je to tak. Máme za sebou další půl rok školy.
Každý den si uvědomuji, že je to naše s Clarisskou poslední bezstarostné horké léto. Zasvěcení čtenáři Rodiny se asi ptají Proč? Vždyť jí je teprve pět!
Včera přinesla Clarisska že školy dva dopisy. Obvykle dostáváme balíček se zprávami o školním i mimoškolním životě na konci týdne v pátek. Takže bylo jasné, že jde o mimořádně a důležité zprávy.
"Jdi do hajzlu!", "Nelez mi na nervy, kreténe!", "Co si myslíš, ty čůráku?", "Chceš pěstí?","Seru na tebe!". To není konverzace zachycená v některé z cel mírovské věznice.
Uplynulých dva a půl roku jsem s manželem a třemi dětmi prožila v USA, v městečku Pleasantville ve státě New York (se stejnojmenným filmem nemá nic společného). Dvě z našich dětí zde navštěvovaly základní školu.
Celá praxe s nepřítomností dětí ve škole je mnohem prostší, než ji známe z Čech.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.