Re: Vysvětlení
Andreo,
každý si hájí to své, takže to jako útok na svoji osobu neberu.
Pokud http://www.stripky.cz/nemoci/zdravi/meningokok.html je ten informační leták (autorky dr.Křížové), tak to je přesně to nad čím se zamýšlím a vidím jako zavádějící. Nevím zda to bylo v únoru, kdy jsem tuto lékařku viděla hovořit ve zprávách na ČT 1 a opět opakovala tyto příznaky a troufám si tvrdit, že to až bagatelizovala tvrzením, že jsou "JASNĚ ROZPOZNATELNÉ"
--------------------------------------------------------------------
Jaké jsou příznaky závažného meningokokového onemocnění
Na závažné meningokokové onemocnění upozorní mnohé příznaky: bolest hlavy, horečka, zvracení, bolest či tuhnutí šíje, bolest kloubů, ospalost až poruchy vědomí, světloplachost, červenofialové skvrnky na kůži, bolest břicha. Tyto příznaky se projevují v různých kombinacích a různé intenzitě. Není vhodné intenzitu příznaků tlumit amatérským nasazováním léků proti horečce či bolesti. Naopak, při podezření na závažné meningokokové onemocnění je vhodné urychleně navštívit lékaře, zejména při bouřlivém dynamickém rozvoji příznaků závažného celkového onemocnění. Rychlé rozpoznání nemoci a včasné zahájení léčby mnohdy rozhodují o životě pacienta i o následcích meningokokového onemocnění.
Jaké jsou rizikové faktory vzniku závažného meningokokového onemocnění
Výsledky celorepublikové studie ukazují, že pro vznik závažného meningokokového onemocnění jsou rizikové zejména ty faktory, které aktuálně oslabují celkovou odolnost lidského organismu: horečnaté onemocnění, onemocnění dýchacích cest, námaha, prochladnutí, psychická i jiná zátěž (z jiných zátěží je to zejména konzumace alkoholu). Z dlouhodobě působících faktorů má vliv na vznik závažného meningokokového onemocnění znečištěné životní prostředí a kouření (aktivní i pasivní).
Jak se dá předcházet závažnému meningokokovému onemocnění
Výsledky výše uvedené studie rovněž ukazují, že faktory, které chrání organismus proti vzniku závažného meningokokového onemocnění jsou aktivní sportování, častý pobyt v přírodě a zdravý životní styl, včetně bohatého přísunu vitamínů.
-------------------------------------------------------------------
Náš Vojta toho osudného 10/9 dne měl z uváděných příznaků POUZE horečku, jakmile se ojevila první skvrna jelo se do nemocnice.
Z rizikových faktorů, které by mohly oslabit jeho odolnost - byl studentem VŠ s jednou odloženou zkouškou na záři >>> je to psychická zátěž ???? Byl na brigádě, kde fyzicky pracoval stejně tak jako nečetněkrát předtím. Už od 17 let. Je rozdíl mezi prací a aktivním sportováním ?
Sportoval - v tělocvičně pouze stolní tenis a squash ostatní v přírodě: nohejbal, tenis, jízda na kole, lyžování ....
Vojta měl antibiotika naposledy na základní škole - od té doby nebyl nemocný. Jeho organismus nemohl být slaben
ani přemírou očkování, jak píše Majka. Naposledy to byl tetanus v roce 1996. Protože on se narodil 1982 nebyl očkován proti zarděnkám ani příušnicím. Z dětských chorob měl pouze neštovice ve svých třech letech.
Vitamíny ? Jedl rád a hodně včetně vitamínů.
A že se v roce 1995 hodně o této chorobě hovořilo v souvislosti s vyšším výskytem tohoto onemocnění ???
Zprávu o nové očkovací látce, která chrání dlouhodobě jsem zaregistrovala až tady na stránkách rodiny
(http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3194 od 16/5) a opět se tam opakují výrazné příznaky !
Vidíte ? já si zase hájím to svoje. Já prostě nevím i kdybych tento leták našla v něteré ordinaci (vždycky když jdu já k lékaři tam prohlídnu kde co),
zda bych se rozhodla pro vakcínu. ALE UŽ BY TO BYLO MOJE ROZHODNUTÍ. Ani na té hygienické stanici, kde jsem byla vloni v létě neměli nic o meningokokovi
(kromě ceny), takže ani tam, kde by se to předpokládalo, skutečně nic nebylo
(opakuji vloni, nevím jak je to teď)
Hodně štěstí Vám i dcerce
Odpovědět