| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Děti a sport

Hejného metoda výuky matematiky je v ohrožení

Josef Kubát

Kromě zastánců se k Hejného metodě vyjadřuje i početný zástup kritiků.

  (?)
 Názory 110 z 4469  [Dalších 4459 >>]
Lída+2 28136
7.12.2017 9:33:02
Eleonor , obě děti se hýbou od mala....asi tak jak psala Tina, ale 2-3x za týden tam byl bazén.
Pak zkoušeli kde co horolezení, to umí 3 roky u toho oba vydrželi, pak 5 let florbal. několik let....orientační běh....starší toho musel nechat ze zdravotních důvodů, protože moc rychle vyrostl a šlachy nedorostli kosti. Nyní se vrátil ke sportu rekreačně. Bojí se, že budou zase bolesti kde čeho....kosti, klouby, šlachy.....

mladší nechal OB kvůli trenérům. Přesedlal na kolo, trénoval se 2 roky sám a nyní má trenéra 120km daleko, ale net, telefon a jeho zodpovědnost je úžasná. Asi je dobrý, možná lepší než kdy kdo čekal.
Eleonor 56469
7.12.2017 9:08:28
Děkuji za odpovědi...Hodně jsem si ujasnila...
Vůbec mi nedošlo, že by to fakt už chtělo i volno bez tréninků. Ani v létě moc volna nebylo...
A ta tělocvična a hala je klukům už skoro malá. Od ledna budou mít i jeden trénink týdně venku... A teď jim začal i trénink nový na pohyb, tak to bude přes zimu zpestření.
Nejde o tréninky vyloženě navíc.
Jak čtu, tak těch naprostých nadšenců s chutí na sobě dřít je minimum...
Pár znám z klubu, ale jsou to tam taky bílé vrány...
Kluci co jim to nešlo nebo nechtěli, jsou dávno pryč.
Syna fotbal baví, dělal i plavání, ale souběžně to nešlo. Vlastně by mu šel každý sport, ale je jasné, že vždy je to o dřině na sobě kromě té smetany.
Navíc je to soutěživý typ co potřebuje poměřit své síly častěji než na závodech a dá přednost kontaktním tréninkům s kamarády.
Držím palce všem rodičům a jejich dětem, které sportování baví a je jim v celém životě radostí...
Vést dítě ke sportu je záběr na léta i pro rodiče ~x~
jentakj 147688
6.12.2017 23:50:24
Jo - ale žádné z dětí není soutěživé. Takže sportují s nadšením, které je proměnlivé. Oba dělají tzv. závodní sport, ale s tím, že závodů se neúčastní a 100% tréninky taky nemají. Mají to po mně - pro mne trénink znamená i parta, když není, budu raději trénovat sama podle svého. Tak to mám s plaváním - původní parta se rozpadla a už mě to nebavilo. Tak chodím sama a tu a tam si zaplatím osobního trenéra, aby mě upozornil na chyby.
Monika 123907
5.12.2017 18:38:31
Děti sportují a dokud do toho budu moc mluvit, tak sportovat budou. Stačil by mi i neorganizovaný sport/pohyb, ale to není moc reálné, takže chodí 3x týdně na organizovaný plus starší syn občas nějaký turnaj. Nadšení je samozřejmě kolísavé, hlavně u syna) (skoro 11, který je dost maximalista a když mu něco nejde, má z toho nervy (a zároveň bohužel není žádný talent, aby mu věci šly hned; musí se fakt snažit a trénovat). Ze soutěžních zápasů byl loni nervózní týden předem, letos je to už výrazně lepší. Dcera (7) je taková lehkomyslnější (a možná i talentovanější), ta hlavně ráda pokecá s holkama a užívá si to vůbec spíš společensky než že by řešila výkon :-)
Občas by samozřejmě měli oba tendenci tvrdit, že "už je to hrozně nebaví" (protože se jim zrovna teď nechce na trénink nebo se nadchly pro jinou aktivitu), ale to vždycky utlumím sdělením, že do konce roku o tom nemíním diskutovat a potom, že si teda mají vybrat jiný sport (a vaření nebo keramiku, pokud chtějí, tak, aby to stíhali se sportem a ne místo něho).
PJana 86863
5.12.2017 15:37:06
Nevím, jestli sportují s nadšením, ale sportují dobrovolně a rádi. Svědčí o tom i to, že jsou schopní 3x týdně vstávat po páté hodině a v šest už být na bazénu, v sedm rychle z bazénu do školy. K tomu ještě večerní tréninky. Ani jednou se nestalo, že by na trénink nechtěli jít, nechtělo se jim vstávat. Ale jsou dva a dělají stejný sport, tak se navzájem podporují. Myslím že nejvíc je táhnou společní kamarádi z tréninků, společné zážitky, společné drby (a že jsou chlapi strašně drbaví).
Krize prostě přicházejí a odcházejí. Starší mi na začátku července, když byl po dvou měsících hodně intenzivních tréninků, říkal, že si nedovede představit, že by měl celé léto a každý rok takhle makat. Vydržel to a v září přivezl medaili z mistrovství Evropy. Zrovna včera říkal, že už se těší, až začne sezóna.
maargitt & dráčátka 67638
5.12.2017 13:58:36
nejstarší celkem ano, ale krize mívá taky. Více než sportu se ale týkají klavíru, ale i u sportu zejména po nemoci nastává velké fňukání až pláč, že to nedoženem nezvládne apod. Ona je ale poměrně cílevědomá a je celkem dříč, ač není nijak sportovně nadaná.
Zato její pohybově nadaná sestra, kterou tak nějak "nutím" ke stejnému sportu (kdyby chtěla jiný, nebyl by problém, problém je, že ona nechce nic, chce sedět doma u tabletu nebo televize) má krizi tak jednou za dva týdny, to ji musím na trénink nutit, ale po tréninku je ráda, že tam šla.
Gabi444 153409
5.12.2017 12:57:46
Asi jo, ale primerene.

Nektere sporty jsme po rodinne rade odpiskali, nebot jsme zjistili, ze posledni vec co chceme o vikendu delat, je jezdit po soutezich a soustredenich a poslouchat jak trener piska. Vydrzeli jsme to asi rok.

Takze sport ano, ale smerem k dusevni a telesne rovnovaze a bez ambici.
Karkulkaaa 82225
5.12.2017 12:37:30
Osvědčilo se mi, aby sport byl opravdu radostí, nechat sítě vybrat sport a jeho úroveň. Dcera (12) se z atletiky, kde měla své silné medailové disciplíny dala na sokolskou všestrannost. A to nadšením, se kterým tam chodí, je opravdové. Strašně jí baví nářadí a gymnastika. Občas si něco zaběhne, raději delší trasu, klidně s dospělými. Ale nechce závodit ve své kategorii a neustále se porovnávat s vrstevníky a sbírat nějaké body. Prostě chce sport dělat pro radost, pro sebe, ale hlavně ne závodit. Když závodila, zdálo se mi, že sport ráda nedělá, teď je to naopak.

U syna byl ještě větší oříšek popasovat se s tím, že závodění není pro něj. Kdekoliv byl, vyhrál nebo byl alespoň na bedně, dali jsme ho na druhý sport jen jako kompenzační, a tam s minimálním tréninkem oproti ostatním začal taky vyhrávat. Po sportovních testech mu vyšly vynikající dispozice k některým sportům. Ale sdělil nám, že ho tréninky a soustředění baví moc, baví ho parta kamarádů, kterou tam má, ale vadí mu závodní stres. A nic na tom nemění, že vyhrává, je to spíš horší. Tak jsem závodění omezili, jenže se to v oddílu nelíbí trenérům. Tak to máme takové otevřené a na otázku, jestli sportuje s nadšením můžu říct, že jo, pokud nezávodí. Ale na to u nás moc kluby nastavené nejsou.

-Velšice- 152842
5.12.2017 12:34:12
Moje deti ziji skoro jen sportem. Nevim, kde jsem k nim prisla. Zimni vnitrni turnaje je ale taky neberou. Krizi ale nemaji.
Fiba71 133533
5.12.2017 12:10:08
Obě dětí sportují 3x týdně tréninky, víkendy turnaje +lyže, kolo, brusle, plavání.... K tomu mají hudebku. Absolutně bych nepřipustila, že by řekly že končí. Vidím co mají volného času i tak. škola je na prvním místě, ale nejít na trénink kvůli tomu, že se musí učit neexistuje. Trénink i s cestou je max 2 hodiny a to z volného odpoledne se dá i s učením zvládnout.

To, že v pubertě se končí se sportem je známá věc, důvodů může být víc -špatně zvolený sport, špatné návyky z domu - hledám cestu nejmenšího odporu a pokud mě doma vedou k tomu, že není úplně tak "nutné být všude" tak si to vezmu i já za své....
Může to být, ale i špatně vedeným tréninkovým procesem nebo kolektivem, který nesedne. Končí i takové ty rádoby kroužky, protože kam se opravdu nemusí tam se postupně přestává chodit a ono to bez toho kolektivu moc nejde a postupně to přestane bavit i ty zodpovědné.
 Názory 110 z 4469  [Dalších 4459 >>]


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.