30.5.2015 16:19:52 kokesbobes
Pronájem družstevního bytu vlastnímu tátovi
Bydlím se synem v družst. bytě, který splácím (ještě cca 1-2roky), do osobního vl.půjde až za 10let. V současnosti už mám náj.smlouvu na dobu neurčitou. Jelikož řešíme v rodině dva nemocné dědy, sestěhování s přítelem aj.
Když by přišlo na variantu, že by se můj táta (důchodce,vdovec, malý pes, v náj.bytě 3+kk 7-8tis,v sousedním městě), přestěhoval do "mýho" družst. bytu 2+kk, s garáží, plac.úklidem,pěkným prostředím (a my se synem a s přítelem našli větší byt).
Ve smlouvě je, že pokud chci byt pronajmout, musím to oznámit družstvu. Když bych to oznámila, je trochu reálná domluva, že by to nemuselo být až tak oficiálně?
Místo 2lidí, by bydlel 1člověk = nižší zálohy, spotřeba. Protože i ve dvou lidehc mám spíše každý rok přeplatek.
Nebo je to, co by mi táta dával na bydlení,stejně bráno jako ofiko příjem za byt, který bych měla hlásit na FÚ?
Prostě i kdybych to ze svýho hlediska brala jako pomoc tátovi (měl by levnější bydlení 4-5tis), pomoc sobě - měla bych po blíž k sobě (začal ozařko a chemku)a zůstalo by to v rodině, musela bych to všechno ošetřit i úředně?
Hypoteticky - táta by ušetřil, já bych doplácela rozdíl v částce, kterou za byt platím ted,ale zase bychom platili ve 3lidech jinde víc, takže bych nakonec byla spíš něco v mínusu, než že mi táta fin.přispěl.
Odpovědět