Je dobře známo, že dítě preferuje sladkou chuť potravy a vybírá si potraviny, které ji obsahují. Přílišné přilepšování v tomto směru však může mít za následek nedostatek příjmu jiných složek potravy a může se tak nepříznivě odrážet ve vývoji dítěte.
Také si nevíte občas rady s výživou vašeho školáka? Také by nejraději obědval hranolky a colu, což se vám nelíbí? Co bychom vlastně měli vědět o výživě dětí školního věku?
V prvním díle seriálu o výživě se budeme zabývat výživou nejmenších dětí. Co všechno bychom měli vědět o výživě dítěte v novorozeneckém a kojeneckém věku?
Pro správný vývoj dětí je důležité především železo, fosfor, vápník a vitaminy. Jak dětem zajistit dostatek těchto látek?
Nejrůznější seznamy potravin bohatých na jednotlivé vitaminy jsou běžně k dispozici. Má to ale jisté „háčky“.
Stejně jako v případě minule zmiňovaného vitaminu C i ostatní vitaminy jsou více či méně znehodnocovány působením světla, vzdušného kyslíku, tepla, vyluhováním do vody, skladováním a konzervací.
V dnešním pokračování seriálu o vitaminech se budeme věnovat látkám, které účinek vitaminů mohou snižovat nebo zcela zrušit a mohou tak způsobit příznaky vitaminového deficitu.
Tentokrát se podíváme na takové paradoxy, jako je riziko vzniku vitaminového nedostatku v důsledku dodržování zásad tzv. zdravého životního stylu či dokonce při pravidelném užívání vitaminových doplňků.
Jezte mořské ryby! Používejte sůl s jódem! Vyhledávejte potraviny a nápoje obohacené jódem! Proč? Podívejte se i na tabulky doporučených denních dávek.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.