Listovala jsem deset let starými skripty Angličtiny pro společensko-vědní obory UK a narazila na překvapivý článek, který je podle mne výmluvným důkazem proti předčasnému zavádění umělé výživy u novorozenců, jejichž matka není schopna hned po porodu začít kojit. Možná jste o této události tenkrát slyšeli, ale předpokládám, že většina z nás ještě vozila v kočárku tak leda panenku nebo bratříčka:)
Oční lékaři se setkávají s názorem, že šilhání u malých dětí je normální.
Mezi zcela základní diagnózy v dětském lékařství patří tzv. růstová diagnóza. Její stanovení v rámci preventivních prohlídek provádějí dětští a dorostoví lékaři. Rodičům může pomoci i percentilový růstový graf.
Přibývá lidí, kteří příliš či dokonce vůbec nepoužívají pro své malé děti kočárky. Své novorozence, kojence či batolata totiž nosí. Zároveň proto přibývá i těch, kdo se ptají - a neublížím tím svému dítěti?
Do dvou let věku dítěte pokládáme základy citové výchovy. Co nestihneme do dvou let, nedoženeme už nikdy! Buďme s ním proto co nejvíc a dávejme mu ze sebe to nejlepší. Je to ten nejcennější dar pro život.
Maminka uloží zdravého kojence do postýlky, a když k němu znovu přijde, dítě je mrtvé. Zemřelo ve spánku, v úplném klidu, bez známek bolesti či utrpení. Přivolaný lékař konstatuje SIDS - syndrom náhlého úmrtí kojence.
V prvním díle seriálu o výživě se budeme zabývat výživou nejmenších dětí. Co všechno bychom měli vědět o výživě dítěte v novorozeneckém a kojeneckém věku?
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.