Nevím, kolika z vás, které čtete tento článek, se to stalo. Kojení se vám prostě nedařilo tak, jak jste si představovala, že to bude, když jste byla těhotná.
Sleduji diskuse kolem změny výše MD a v té souvislosti jsem přišla na zajímavou myšlenku, o kterou bych se chtěla podělit.
Když tak pročítám příspěvky ke změně rodičovského příspěvku, tak mám pocit, že některé maminy jsou doma kvůli penězům a ne kvůli dětem.
Kdo nezažil, nepochopí. Miminko s bolavým břichem je něco jako pěkně protivný plynový reaktor.
Dvouměsíční Tomáš pláče. Ale ne jako jiné děti. Každý den probulí několik hodin. A bez zjevné příčiny. Rodiče jsou vyčerpaní, protože nic nepomáhá. Tomášek patří do skupiny asi třiceti procent dětí, které trpí nadměrným neboli excesivním pláčem.
Když se mi v porodnici spustila laktace, měla jsem takové přebytky, že bych uživila menší kojenecké oddělení.
Život malého špunta se radikálně změní ve chvíli, kdy mu přibude mladší sourozenec. Některé děti tuhle změnu ustojí a rodičům se zdá, jako by se jich ani nedotkla. Jiné žárlí jako o život.
Někteří lidé si adoptivní kojení bez hadiček vysvětlují tak, že dítě si víceméně jen dumlá...
Maminko hlaď mě, mazli se se mnou, dotýkej se mne. Věnuj mi svůj čas a namasíruj mé tělíčko panenským olejem. Jsem vděčný za každé Tvé pohlazení.
Vždycky se mi líbily maminy co nosí svá dítka v šátku, ale neměla jsem odvahu to také zkusit. Až když se nám narodil náš Míša. A doteď lituji, že jsem váhala tak dlouho a naší Jáju i sebe tak ochudila o ty bezvadné chvilky, které nám šátek přináší.
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.