Když jsem začala jezdit s našimi dvojčátky ven s kočárkem, byla jsem překvapená, kolik (cizích) lidí se o nás zajímá a zastavuje se u kočárku s těmi nepodivnějšími dotazy, poznámkami a reakcemi, které se stále dokola opakují.
S Pánem Bohem začínám, stojí na počátku starého sešitku, z nějž je popsáno jen několik prvních listů; ty ovšem rozhodně stojí za pozornost. Copak si o svém děťátku zapisovala novopečená maminka z roku 1933?
Začnu tím, že kojení je asi krásná a prospěšná věc. Ale napadlo někdy pisatele článků o kojení, že pro maminku, která z jakéhokoliv důvodu kojit nemůže, jsou články typu "Kojení je nejlepší", Kojení zvyšuje IQ", "Kojené děti jsou zdravější" stresující? Nikdy jsem nenarazila na článek "Nekojíte? To není konec světa!".
Snad postupem času přijdeme na chuť naší dietě a možná se naše alergie věkem vytratí.
Jsou moudra, která se dají naučit, předat, zjistit, ovšem jednu veličinu přeskočit nelze a tou je ta zatracená ručička na hodinách, odkrajující tu zatraceně relativní veličinu - čas. A ten se musí „vodžít“.
Narodí se vám holčička jako princeznička, no, fantazie, co víc chtít?!
Přesto, že příchod miminka na svět je šťastnou událostí, období po porodu mnoho prvorodiček vnímá jako krizové.
První úsměv je věc, na kterou se nezapomíná. Podobně fascinující je dlouhý pohled do očí u kojence, kterému je teprve několik týdnů.
Také už jste slyšeli, že roste porodní váha novorozenců? Říkají to porodní asistentky, lékaři i časopisy.
Jakou pomoc od státu může maminka očekávat, jakých práv se může dovolat, jak bude finančně zajištěna a kde a jak má o jednotlivé dávky žádat?
Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.
Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.
Těhotenství |
Dítě |
(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.
Publikační systém WebToDate.